Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szabad papírok nélküli használ...

Szabad papírok nélküli használt laptopot venni?

Figyelt kérdés
Találtam egy nagyon jó árú használt laptopot, sokszorosan olcsóbb, mint egy hasonló hardverü új. Csakhogy semmi papírja, se számla, se garancia, se doboz. Csak maga a laptop és a töltő, ennyi. Az eladó (akit nem ismerek) azt mondja, hogy ő is németből vette használtan papírok nélkül. Mi van akkor, ha lopott? Bajba kerülhetek miatta?

jan. 13. 13:31
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy lopott. Aki nem ért valamihez, az képes nagyon félrebecsülni az értékét. Az pedig egyáltalán nem biztos, hogy ő maga vette, lehet, ő is csak úgy kapta, ergo fogalma sincs a beszerzési értékéről, és mivel épp meg van szorulva anyagilag, eladja annyiért, amennyit laikusként gondolja, hogy használtan érhet.

A papírokat meg nem mindenki szokta őrizgetni. Attól még az nem lesz lopott.

Ettől függetlenül én - tudom, ezen az oldalon ezt szentségtörés mondani - nem szívesen vásárolok használt technikai eszközöket. Legalábbis nagyobb értékben tízszer is meggondolom. Mindig fennáll a veszélye, hogy csak kidobott pénz lesz.

jan. 14. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Adásvételi szerződést érdemes kötni magánszemélytől vásárlás esetén, internetről ingyenes szerződés-minta oldalról letöltött tökéletesen megfelel. Ezzel nem a készülékre vállal garanciát az eladó (ezt magánszemélynek nem is kell vállalnia), hanem arra, hogy tehermentes és a saját tulajdona. De ha a gyári doboz, garanciajegy és számla megvan (még ha a garancia rég le is járt), az egy bizalomra ad okot, ezen ellenőrizni kell, hogy hitelre vagy készpénzzel vásárolta-e, illetve ha hitelre, az ki lett-e már fizetve (ha nem, és nem fizeti, letilthatják a készüléket, bár ez inkább mobiltelefonokra jellemző). A dobozon pedig a sorozatszámot kell összehasonlítva a gépen (és természetesen a garanciajegyen) lévővel, ha minden stimmel, és nincs rajta teher sem, akkor szerintem nem lényeges az adásvételi szerződés.

Egyébként ha valaki nagyon elzárkózik az adásvételi szerződés ellen, akkor ott valami szerintem sem stimmel, én nem vennék meg ilyen készüléket.


Mint eladó adtam már el használt, hibátlan laptopot úgy, hogy még 3 hónap visszavolt a gyári garanciából. A vevő hozott egy adásvételi szerződést, nekem nem volt ellene semmi kifogásom, mert a készülék első tulajdonosa voltam, teljesen hibátlan állapotban adtam át, nem volt rajta teher, ráadásul gyári garancia is volt még hozzá. Ha valakinek nincs rejtegetni/titkolni valója, az szerintem nyugodtan hozzá meri adni a nevét.

márc. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!