Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mire jó ,ha tömörítést végzek...

HunLo kérdése:

Mire jó ,ha tömörítést végzek például mp3 fájlokon?

Figyelt kérdés

Szóval itt most arra vagyok kíváncsi ,hogy mi haszna van a tömörítésnek.

Vagy ,hogy van e haszna.



jan. 14. 13:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Semmire
jan. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

De ha én a tömörített anyagot fel akarom tölteni valahova pl:felhőbe ,akkor úgy már számít valamit ,mint hogyha nem csináltam volna ezt vele?

Mert nekem ez lenne a célom vele.

jan. 14. 14:00
 3/17 anonim ***** válasza:
84%
Az MP3 már eleve tömörített, jelentősen nem tudod csökkenteni a méretét. Egy 512 GB méretű tárolóra ráfér úgy 100 ezer dal, tehát nincs igazán értelme a további tömörítésnek.
jan. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A hangnak a minőségében történhet változás ,ha tömörítettlenül,tömörítetten(érdekel mind a két verzió) fel és le töltöm a felhőből vagy valahonnan?
jan. 14. 14:07
 5/17 A kérdező kommentje:
Vagy olyan van hogy veszít a minőségéből?
jan. 14. 14:08
 6/17 anonim ***** válasza:
66%

Az MP3 már eleve veszteségesen tömörített audio állomány, annak további veszteségmentes archívumformátumokba (például .zip, .rar, .7z, .arc formátumokba) való tömörítése nem ad hatalmas méretcsökkenést (pár százalékot talán).


Viszont ha több állományról, mappákról van szó (például egy vagy több albumról) hasznos lehet ezeket a különálló állományokat egyben tartani, sőt az archívumformátumok lehetőséget biztosítanak a titkosításra is (így el lehet rejteni illetéktelenek elől az archívumok valós tartalmát).

jan. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező: ha felhőtárhelyre akarsz állományokat feltölteni akkor mindenképpen érdemes titkosítani őket.

Pláne ha szerzői jog által védett tartalmak kalózkópiáiról van szó, mivel azokat - a felhőtárhely felhasználási szabályainak értelmében - törölhetik.


Erre - ha a felhőtárhely nem biztosít erre átellenőrizhető, nyílt forrású, auditált megoldást - vannak röptében titkosító lehetőségek:

- [link]

- [link]

kifejezett fájltitkosító programok:

- [link]

- [link]

de vannak titkosítást támogató archiválószoftverek is:

- [link]

- [link]


Az archiválószoftverek - a titkosításon felül - veszteségmentes (tehát az általuk végzett további tömörítés nem rontja az állományok minőségét) tömörítést is biztosítanak (bár, mint azt a #6-os hozzászólásomban már említettem, nem ad nagy mértékű méretcsökkenést, de jelen esetben nem is az a cél).

jan. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Na mindegy én feltöltöttem a felhőbe tömörítetten és tömörítettlenül is.

2-1 ,csak jó lesz

jan. 14. 14:16
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek.
jan. 14. 14:20
 10/17 A kérdező kommentje:

7

,,Pláne ha szerzői jog által védett tartalmak kalózkópiáiról van szó, mivel azokat - a felhőtárhely felhasználási szabályainak értelmében - törölhetik."


Én eddig ,minden tömörítés,titkosítástól mentesen töltöttem fel őket és még egyszer sem töröltek le róla semmit.De persze számításba veszem azt ,amit mondasz és teszek érte valamit.

jan. 14. 14:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!