Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi az az információ ?

Bulcsando kérdése:

Mi az az információ ?

Figyelt kérdés
Hogyan lehetséges hogy egészen más rendszerek tudnak szimulálni más rendszereket egyáltalán mi történik akkor amikor megvalósítjuk magunkat megértetjük magunkat egy emberrel vagy a természettel egy géppel bár látom azt is hogy a végtelenségig ellehetne ezen gondolkodni és talán nem szűkséges ezt jobban fejtegetni ennél, de mégis ha valaki jól letudná írni boldoggá tenne.Annyit tudok hogy elvileg a butább mindig felbolygatja az okosabbat miközben az okosabb meg rendbe teszi. Viszont azt nem értem hogy valami egészen más rendszeren belül tulajdonságokat adhatunk egy szintén más rendszer részeként működő dolognak és elvileg így szimuláljuk.

jan. 29. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Az, hogy egy rendszer más rendszert szimulál, az sokféle módokon valósulhat meg, és gyakran az adott rendszerek közötti kölcsönhatásokon, illetve az egyes rendszerek működési elvein alapul. Például az emberi kommunikációban az egyes emberek megértik egymást, mert közös nyelvet használnak és megosztott kulturális hátterük van. A gépek általi szimulációban pedig programozás révén adunk instrukciókat a gépnek, hogy viselkedjen bizonyos módon, ami egy másik rendszert szimulál. Ezeken a példákon keresztül láthatjuk, hogy a rendszerek közötti átjárhatóság és kölcsönhatások lehetővé teszik, hogy egy rendszer más rendszert szimuláljon vagy befolyásoljon.
jan. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kimaradt, hogy: Az információ hatalom :D
jan. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kérdés oroszlánrészére már érkezett válasz. Én most a kérdés fő pontjára válaszolnék, hogy mi az az "információ".

Ez egy olyannyira ismert, berögződött szó, hogy nincs is magyarítása. Azért én magyarítom. Talán úgy lehetne megfogalmazni, hogy "értelemtartalom". Ebben az értelemben a szó arra is alkalmas, hogy a világegyetem-kutatásban említett elemi információmorzsákat is jellemezze.

jan. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az az információ amikor megtudod hogy a barátnőd más állapotba került. Ő így létrehoz egy új rendszert, megvalósítja magát. 🫠
jan. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Információ minden olyan adat, aminek addig nem voltál a birtokában. Legkisebb egysége a bit, ami maga az információ létét vagy nem létezését jelzi.
jan. 30. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!