Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik jelenleg a legnormálisa...

Melyik jelenleg a legnormálisabb internet szolgáltató?

Figyelt kérdés

Régen egyértelműen a digi volt, de mióta "állami" kézbe került ez is, hát kalap sz*r! Jelenleg ott tart a történet hogy az eddigi kedvező árat pár év alatt duplájára emelték, és még most is jönni fog erre egy nagyobb emelés. Ezer megabites netem van, 300 a kötelező minimum amin mennie kell, na most évek óta (még a covid alatt csinálták ezt, aztán "véletlenül" úgy maradt azóta is) alig 3-400 között van az állandó letöltésem, ezt az értéket azóta sose lépi át! Szerintem enyhén szólva is pofátlanság és átverés, kötelező minimum ide vagy oda. Régen sokkal jobb volt a digis sávszélem, amíg román kézben volt a cég. Manapság már nem tudok egy sima hd ready videót se megnyitni vagy beletekerni, hogy ne essen szét az egész net legalább egy percre.

Bedobtak nemrég egy Tcom-os szórólapot, és erősen elgondolkoztam hogy az idei digi emelést már nem várom meg. Ki melyik szolgáltatónál mit tapasztalt, és ki mit ajánl? Főleg a stabilitás lenne szempont (ne legyenek folyamatos kimaradások), a normális sávszél (tehát nem a fele meg a harmada állandó jelleggel annak amiért az ember fizet...) és persze az ár. Ha teljes csomag elérhető tv csatornákkal, az külön jó pont lenne.



febr. 14. 16:17
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Ja bocs elírtam, 14.9%. A 14.5% az a 2023-as emelés volt, a 14.9% pedig az idei 2024-es lesz. Aztán az előtte lévő évben is volt egy ennél nagyobb, mindezt úgy hogy korábban stabilan tartotta az 5000 körüli árat, és a stabil átlag 800 körüli tényleges teljesítményt.
febr. 14. 20:58
 12/18 anonim ***** válasza:
Fogalmam nincs, miket muvelsz kerdezo, meg hogy tudod-e egyaltalan ertelmezni a dupla szo jelenteset, d3 most miattad visszaneztem a regi szamlalat es 2022 januarban is 6000et fizettel a 3 az egyben szolgaltatasert es most 2024 februarban meg kevesebbet, mert e pack kedvezmenyem is van, igy kb csak 5400 koruli aron. Digi net ftth 1000 mb es nekem nem csokkent. Ha ok csokkentettek volna valobab 400ra, az szerzodesszeges lenne es fel lehetne oket jelenteni... ez aligha valoszinu, jogszabalyban garantaltak miatt 800-900 mbpsnek kell lennie minimalisan. Valoszinuleg a WIFIddel van baj inkabb, az pedig nem szolgaltatoi hataskor. Szomszed wifije amugy bezavarhat, olyankoe at kell allitani a wifi channelt.
febr. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Nem, bizonyára nem tudom értelmezni a dupla szó jelentését sem...

Nálam valami 5000 ft körül volt stabilan már 5 évvel 2020 előtt is, és tartotta azt az árat végig. Aztán az elmúlt 3 évben jöttek sorra az emelések évről évre, úgy hogy előtte stabilan állt az ár és a minőség. 7800-nál járok jelenleg DE csak azért, mert igénybe vettem a hűségnyilatkozatos szerződésmódosítást tavaly vagy tavalyelőtt, amikor ezzel lehetett az aktuális emelést kijátszani. Enélkül már több lenne. És akkor erre jön még rá az idei 14.9%os emelés. Szerintem a többség se véletlen nyilatkozik duplázásról, és bárhogy nézem ha legutóbb nem vagyok szemfüles és nem intézem ezt a hűség dolgot az emelés elengedéséért, akkor már nagyon 10 körül járna a mostani 8. És idén azzal a múltkori hűséggel is nagyon 10 körül fog járni. Ha ez nem dupla a kezdeti 5ezerhez képest, akkor nem tudom mi.

A garantált letöltés pedig 300, erre ügyelnek hogy ezalá ne menjen hiszen akkor rommá perelhetné őket bárki. Azt tudom hogy ez kicsit sem elegáns, ha te 1000-es netért fizetsz hogy 300 körülit kapj állandóra, mert ez konkrétan a harmada! És a régi nem "magyar" kézen lévő diginél nem volt ilyen, átlag 800 körül volt a sebességem. A wifinek meg végképp semmi köze, nyilván nem a wifin mérem a sebességet amit ezer dolog leronthat, hanem a kábelen bejövőn ahogy azt értelmes ember teszi.

febr. 14. 21:25
 14/18 anonim ***** válasza:

Telekom, de az optikai! Két éve átcserélték a kábelt, kellett a laptop és kész, de a tv is jó. Nálunk nagyon jól működik, gyors és pontos, csak akkor volt hiba, amikor áramszünet volt.

Download: 464.1, Upload: 310.1....

febr. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Meg tudom erősíteni a kérdezőt, nekem is emeltek már hűségidő alatt. Mivel Magyarországon nem létezik fogyasztóvédelem, simán megtehetik.
febr. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Az jó, ha kábelen méred, az már egy objektívebb mérés, de az eszközöd netes kártyájától is függ... ha szar a géped, az nem fog gyors netet mérni.

Nekem is volt ilyen problémám és több éve még lehetett ingyen mérődobozt kérni erre az NMHH-tól, kértem is és pár hónapon át be volt kötve a rendszerbe, monitorozta a sebességet és kiderült, hogy 900 mbit/s körül van a valós sebesség, csak hát az általam használt gép szinte nem is volt képes olyan gyors adatforgalomra és/vagy a netes kábel típusa sem volt a legjobb. Így nem a DIGI csökkentette be.


Én annyit tudok mondani, hogy több év óta nemhogy nőtt, hanem még az e-packkel csökkent is az ára nálam.


Meg amúgy ha jogellenesen lassú, akkor kijönnek, megmérik és ha tényleg náluk van a probléma, akkor meg KELL csinálniuk hibabejelentésként. Ha viszont kiderül, hogy nálad van a hiba, mint ahogy fent leírtam, akkor fizetned kell a kiszállási díjat.

EONnál dolgoztam, ott is voltak hülye ügyfelek, akik mindig ráfogják az áramszolgáltatóra, ha bármi baj van, és sokszor kiderül, hogy a mérőóra utáni szakaszon van gond, amit ugye zsebből magának kéne elintéznie...

febr. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Látom jót akarsz, és hogy volt valóban hülye ügyfelekkel is dolgod.

De igazából a helyzet az, hogy ugyanezzel a géppel mértem régebben is, stabilan megvoltak a 800 mbit/s körüli értékek. Ami jó ideje olyan 300-400 közötti és sose több, még éjszaka se. Ennyit azért csak nem romlott vagy avult el a gépem :) A digi sajnos annál inkább, ahogy hallottam és tapasztalom is.

A jogellenesen lassú helyzet se áll fent, mert ugye 300 a minimum sebesség ami felett nem lehet reklamálni, ez régen is így volt az ezres netemmel. Annyi hogy akkoriban 8-900 volt az átlag sebességem, mostanra meg szándékosan 3-400 közé limitálják. Mondhatni papiron jogos és szabályos a minimálon tartani, csak én meg akkor mondhatom hogy kapják be, és keresek korrektebb céget. És jelzem a legfőbb probléma hogy ez korábban nagyon nem ilyen volt, majdnem féláron volt gyakorlatilag 2-3X gyorsabb netem.

febr. 15. 19:03
 18/18 anonim ***** válasza:

Megneztem es tenyleg, a DIGI Net 1000 FTTH 2022 nevu csomag minimalis sebessege csak 300 mbps.

Megdobbento, mert en amikor mertem az NMHH-val (kb 2020-ban lehetett), akkor 900 volt es ennyi biztositva is volt... talan ott lehet a kutya elasva, hogy a dijcsomag nevetol is fugg.

Nekem meg most is a DIGI Net 1000 FTTH 2019 nevu dijcsomagot szamlazzak. Neked valoszinuleg nem azt. Igy uj szerzodeses feltetelek ervenyesek rad...

febr. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!