Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Sim kártyás kültéri kamerával...

Sim kártyás kültéri kamerával kapcsolatban kérdeznék?

Figyelt kérdés
Először is az érdekelne legjobban hogy, mennyi Net-et fogyaszt mondjuk ilyen 1080 p-s felbontásban 0-24 ben. Meg hogy melyik árkategória ami már elfogadható minőséget biztosít meg bírja a külső időjárási viszonyokat? Esetleg egy-két model ajánlását is szívesen fogadom.

febr. 20. 07:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Szvsz. felesleges SIM-kártyás kültéri kamerát keresned - csökkenti a választási lehetőségek körét, nehezebben bővíthető a rendszer.


Inkább azon gondolkozz, hogy mit, mekkora területet kell megfigyelned, ehhez milyen messze raknád el a kamerá(ka)t - ez határozza ugyanis meg a kamera/kamerák objektívjét (a megfigyelendő objektum mérete, a távolság, a kamera szenzorjának mérete határozza meg a kamera optikájának a fókusztávolságát), hova helyezed el a kamerák jelét rögzítő NVR-t (Netvork Video Recorder), ezen eszközök hálózati elérését biztosító (akár mobilinternetes eléréssel rendelkező) routert, hogyan oldod meg a kamerák (PoE) és a rögzítő/router áramellátását (például áramkimaradás esetén van-e szünetmentes tápellátásod, esetleg szigetüzemű napelemes rendszer).


A neten úgy tudsz spórolni, hogy a rögzítő mozgás detektálása esetén rögzít, illetve ez esetben csak egy rövid üzenetet küld.

febr. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát meg mondom őszintén azért kérdezem mert én még ilyet nem telepítettem már mint sim kártyásat. A wifi-s kamerának lennék a híve routeről de tudod sok mindent kell ugye venni hozzá és a házi gazda minél olcsóbban akarja. Az meg már régen rossz mikor ő magyarázza meg az embernek hogy hülye vagy hozzá mert létezik ez a fajta megoldás is.Így egyenlőre békésen szeretném az ügyet rendezni ezért is érdeklődök utána.
febr. 20. 12:19
 3/7 anonim ***** válasza:

reeengeteg adatot fogyasztana a konstans adatküldés. h265-ben elvileg ~2,5 mbps a bitráta. az havi 800 gigaBÁJT felett van.


ha 1-es megoldása megvalósítható, akkor az lenne a jobb irány.


Amúgy meg vannak korlátlan mobilnetes csomagok. A legolcsóbb most talán a vodafone mobilnet XXL (csak 4G, csak belföldön). de ha megoldható a mozgásdetektálás, akkor minimalizálni is lehet az adatforgalmat.

febr. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja, közben új infó is van..., akkor mondd meg az emberednek, hogy akkor keressen mást, vagy építse ki maga. ne vállalj el már minden hülyeséget, csak mert te vagy a technikai zseni a környéken 😅


tehát alapvetően nincs értelme ennek a megoldásnak, amit akar, szinte semmilyen helyzetben. kicsit részletezhetnéd akkor amúgy pontosan, hogy ez milyen hely? honnan van áram? nincs internet a telken? meg ilyenek...

febr. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát eddig telefonba mondta amit mondott. Ma voltam délután megnézni mit is akar pontosan aztán megegyeztünk szépen hogy tárgytalan.Durván ha kábelos megoldás lenne 300-m kábel kéne és akkor még az egyéb ellenünk dolgozó tényezőt nem is említettem.A sim kártyás-ra meg az volt a válasz hogy akkor most az neki kell a szolgáltatótól vagy valakitől kérni? Nah ilyenkor nem a viszont látásra? Úgy hogy az ügy lezárva. Minden szart én sem vállalok el csak ismerős küldött ki és hát szájhagyomány útján ismertem meg a körülményeket.
febr. 20. 17:13
 6/7 anonim ***** válasza:
Így van, jól döntöttél. 😉
febr. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 BeefEater ***** válasza:

Jól döntöttél, ezzel az ügyféllel lenne még gondod.

Egyébként havi 7000 Ft-ért van olyan adat SIM, amivel 1TB-t forgalmazhatsz. Mondjuk az ilyen ügyfélnek ezt havidíjas szolgáltatásként adnám el, de ha mondjuk 10000 Ft/kamera/hó körül árazod a szolgáltatást akkor meg az ilyen sokallni fogja az árat, ráadásul ennyiből nem is fog kijönni, mert kell valami olyan szolgáltatás is, ami a videókat tárolja.

febr. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!