Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Monitort tudok tvnek használni...

Monitort tudok tvnek használni? Illetve a hangot hogy tudom megoldani? A kis tv”dobozkán” csak hdmi csatlakozó van jack vagy usb nincs. Így a képet át birom vinni de a hang az offos marad ugye?

Figyelt kérdés
febr. 26. 09:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A HDMI képet és hangot is átvisz. Ha set top boxot használsz, akkor a tévé sem több, mint egy külső forrásra kötött kijelző (a monitor is ugyanez).
febr. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen ezt eddig értem,de hangot hogy tudok rá varázsolni? A tvnek van hangszorója a monitornak nincsen
febr. 26. 09:16
 3/15 anonim ***** válasza:

Kipróbáltad és nem működik, vagy csak az elmélet érdekel?

Attól, hogy egy PC-n általában külön van a hang kimenete egy hangszórón és külön van a kép kimenete egy monitoron, és két külön kábelt használsz hozzá, a tévében a kettő egy eszközbe van építve. A HDMI egyszerre viszi át a képet és a hangot 1 db kábellel. A hangot ugyanúgy megkapja a tévé és lejátssza, semmit nem kell csinálni.

febr. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen kipróbáltam,a hdmi-t bedugtam a monitorba,kép van de hang nincs(a monitoron nincsen hangszoró) gondolom így akkor hangot sem tudok hozzá adni
febr. 26. 09:41
 5/15 A kérdező kommentje:
Vagy ha a pc-be dugom bele a septoboxot akkor hogy tudom átvinni a képet a monitorra ugy hogy hang is legyen?
febr. 26. 09:42
 6/15 anonim ***** válasza:

Most induljunk mi is a kimenet és mi a bemenet milyen eszközön?

De ha jól értem, van egy hdmi kimenetes eszközöd, amin nincs jack (és nem pc) és a monitorodon nincsen beépített hangszóró akkor ilyesmi elvile jó lehet.


[link]


Egyes monitorokon van jack out de tudtommal füleshez van és annak más jelszintje van, gondolom azt meg illene konvertálni.

A gondom az ilyen átalakítókkal, hogy plusz pénzek és aztán meg ki tudja..

febr. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Tönkre ment a tv és nem állok ugy anyagilag hogy vegyek egy másikat.

Álltalában mindig megy a tv ha itthon vagyok és csinálok valamit csak hogy szóljon.


Igen van egy septobox amin nincs jack csak egy hdmi és a monitorba beledugom a hdmit csak kép van. Ha pcbe dugom bele valahogy meg lehet oldani hogy a monitoron a tv menjen és a hang a pcbol?

febr. 26. 09:49
 8/15 anonim ***** válasza:
A monitorodnak van jack kimenete?
febr. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

De egyébként szerintem az az adapter, amit linkeltem az kell neked, itt van hogy csatlakoztatható.


[link]

febr. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
(kive ugye, ha van jack kimenet a monitoron)
febr. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!