Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen szünetmentes tápot...

Milyen szünetmentes tápot vegyek és mekkorát?

Figyelt kérdés

Egy Ryzen 5 7600 proci, ami max 65 Watt

Gpu 3 ventis 4060, ami 450 Watt az ajánlott, és egy kb 30 wattos monitor.

A táp 850 watt.


Ez 550 watt összesen.

Hogy választom ki a megfelelő szünetmentest?


márc. 9. 11:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Semmilyet. Egyreszt ma Magyarorszagon gyakorlatilag nincs aramszunet.

Masreszt egy atlagos jatekfelhasznalo nem annyira fontos, hogy egy esetleges aramszunet ne legyen kibirhato. A szunetmentes tap nem arra van, hogy tudjal jatszani tovabb, hanem arra, hogy par perc alatt lementsd a fontos munkaadatokat, ha dolgozol a geppel.

márc. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 CspCsj ***** válasza:

#1:

Gyakorlatilag havonta 1-2 alkalommal van nálunk áramszünet. (a pillanatnyi áram-/feszültségingadozásokat nem is számítva)

(pl. erősen szeles időkben többször, felhőszakadásoknál vagy nagy hóesésnél, idén már kiégett a közeli trafóállomás, tavaly egy kamion elszakította az út feletti légkábelt, tervezett áramszünet is van évente pár, néhány hónapja villanyórát is cseréltek, sajnos a helyi elektromos hálózat is felújításra szorul csak pénz nincs rá - mert "rezsicsökkentés" van, több ismerős háztartásban legalább 40 éves kábelek/alkatrészek vannak amik sokszor nem bírnak el több nagyobb fogyasztású eszközt, stb.)


Persze biztos vannak jobb és modernebb helyek, ahol évente csak párszor megy el az áram, - de ismerek rosszabbat is.



Kérdező:

Mekkora áthidalási időt akarsz?

(nálunk az internetes modem/router is rá van kötve)

márc. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

#1 Az idilli Magyarországon nincs, vidéken gyakori, nálunk is az van amit #2 leírt. És nem árt egy szünetmentes, hogy tudj nyomni egy mentést, ha kell és a feszültség ingadozás se a gépet gyilkolja.

Játéknál, munkánál bárminél b@sz az ideg ha egy 10 másodperces áramkimaradás miatt elmegy fél-egyórányi bármid. Én akkor vettem, amikor egy 25 perces videón dolgoztam 1,5 órát, elment 10 mp-re az áram és persze pont akkor nem nyomtam mentést közben.

Mondjuk ez a konfig 200-250W-nál többet nem vesz fel.


Nekem ilyen van:

[link]

márc. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nálunk, falun, egyrészt nem új kábelek vannak. Áramkimaradás pedig 2 havonta egyszer ha előfordul, viszont az áramingadozás az ami a legnagyobb probléma.


Elég csak 10 percet, hogy tartson, még sikeresen lekapcsolom a gépet.

márc. 9. 16:59
 5/5 CspCsj ***** válasza:

A teljes géped üresjáratban 80W alatt fogyaszt, netezésnél-filmezésnél 120W körül, játékos terhelésnél 200W körül.


Egy 800VA körüli szünetmentes, ekkora terheléssel 20-30 perc között bírhatja.

[link]

USB kapcsolat jól jöhet, ha nem vagy ott, akkor azért szabályosan le tudjon állni.

Utólag LCD kijelzőset vettem volna, hogy lássam az aktuális terhelést is.

Némelyiknél kikapcsolható áramszünet esetén a csipogó figyelmeztetés.

márc. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!