Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hol és hogyan kell törölni a...

Hol és hogyan kell törölni a nyomtatási várólistát?

Figyelt kérdés

Vettem egy nyomtatót. Csatlakoztattam usb kábellel a géphez, ami látta is.

Ki akartam próbálni, aztán "szól" a gép, hogy nincs nyomtató. Semmi probléma -gondoltam-, telepítem a lemezzel. Erre a rendszer elkezd nyekeregni, hogy addig nem lehet, amíg ezt a listát nem töröltem. De hol és hogyan?!



#nyomtatási várólista #nyomtatási lista törlése #nyomtató telepítése
márc. 13. 13:48
 1/2 anonim ***** válasza:
84%

Nyitsz egy rendszergazdai parancssort,

[link]

majd abba beírod az alábbi parancsokat (a parancs után szereplő sorban leírom, hogy mit csinál az adott parancs):

net stop spooler

(ezzel leállítod a nyomtatási sort)


DEL /F /S /Q %systemroot%\System32\spool\PRINTERS\*

(ezzel üríted a nyomtatási sort)


net start spooler

(ezzel elindítod a nyomtatási sort)


Via: [link]

márc. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Vagy:

"1. Írja be a szolgáltatások kifejezést a tálcán levő keresőmezőbe, majd válassza ki a Szolgáltatások elemet a találatok listájáról.

2. Nyissa meg a Szabványok lapot, majd a szolgáltatások listájában kattintson duplán a Nyomtatási sorkezelő elemre.

3. Válassza a Leállítás lehetőséget, majd az OK gombot.

4. A tálca keresőmezőjébe írja be a %WINDIR%\system32\spool\printers kifejezést, válassza ki a %WINDIR%\system32\spool\PRINTERS mappát a keresési találatok közül, majd törölje a mappa összes fájlját.

5. A tálcán levő keresőmezőben keressen a szolgáltatások kifejezésre, majd válassza ki a Szolgáltatások elemet a találatok listájáról.

6. Nyissa meg a Szabványok lapot, és a szolgáltatások listájában kattintson duplán a Nyomtatási sorkezelő elemre.

7. Nyomja meg a Start gombot, az Indítási típus mezőben válassza ki az Automatikus értéket, majd válassza az OK gombot."

[link]

márc. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!