Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Pc ház oldalán előre nem...

Pc ház oldalán előre nem megbeszélt garancia matrica ?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Előre leszögezném, hogy tudom hogy hibáztam! Egy Dunántúli kisváros helyi számítástechnikai boltjába besétálva megrendeltem álmaim PC-jét. Tudatosan mentem oda, kezemben egy lista miket szeretnék bele. A tulaj volt ott, meg is rendelte amit kell, 75%-át előre fizetve, kaptam róla számlát, a többit meg majd ha össze van rakva a gép. 3 nap múlva mehettem is érte, de ekkor nem a tulaj, hanem egy alkalmazott hölgy volt ott. Átadta a gépet, majd a dobozokat, egy A4 lapon minden alkatrész neve, szériaszáma fel van tüntetve, és céges pecsét van rajta dátummal ellátva. Haza hoztam a gépet, minden fasza minden jó, majd itthon látom, hogy ilyen kis matricákkal le van ragasztva az oldala minden irányból. Másnap hívom a boltot, hogy azok mik? A hölgy mondja, el is felejtette mondani, hogy azok garancia matricák, ha azok sérülnek, akkor minden garancia ugrik ami a gépben van. Erre azt feleltem Neki, hogy én nem előre összeszereltetett gépet szerettem volna venni, mindent Én kértem bele. Azt mondta náluk egy így megy, a tulaj ezt a szabályt hozta, egyébként tollal rá is van írva a garancia papírra a nyomtatott sorszámok alá, ami valóban így van, ezt a boltban nem vettem észre, itthon pedig nem néztem. Mondtam hogy nekem tervben van hogy Pestre költözöm, ami innen majd 150km. Erre azt mondja ez sajnálatos, mivel ki sem takaríthatom, mert ha a matrica sérül, akkor garancia nélkül maradok.


Most a kérdésem az lenne az itt lévő tapasztaltabb emberektől, hogy ez így amúgy szabályos, vagy ez ilyen magától hozott önkényes szabály? Most ha portalanítani szeretném, vigyem majd odavissza 300km-t?



márc. 17. 06:10
A kérdező szavazást indított:
Szabályos
Nem szabályos
8 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Szabályos, attól, hogy Te konfigoltad össze ő egy komplett működő gépet adott át. Igen csíra dolog a plomba, de védi őt a sok f@sztól. Tudod mennyi olyan van, hogy "Áááá én nem nyúltam hozzá..." közbe de. 😄 Aztán meg nyelje be a kárt miközben f@sz a tulaj.
márc. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Tudtommal EU-ban tiltott a garancia matrica, ami a tied, azt szerelheted, és bizonyítsák hogy te tetted tönkre.
márc. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"ki sem takaríthatom, mert ha a matrica sérül, akkor garancia nélkül maradok"


Elég elcseszett egy garancia-policy ha még karbantartásra sem nyithatod ki. Nevetséges.

márc. 17. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#1 ezt megértem, és én voltam a bamba hogy nem vettem ott észre, de örültem majom a farkának hogy 1 év nagyon kemény túlórázások árán megvehettem azt amit szerettem volna, de az lett volna szerintem a minimum, hogy már a rendelésnél a tulaj jelzi, hogy mi így működünk, így is megfelel-e?


#2 kerestem ilyet, de nem találtam


#3 Totál egyetértek

márc. 17. 07:30
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

A garanciális gépeknél ez így működik - pl. a garanciális laptopot se szedheted szét kitakarítás céljából se ha van rajta valamilyen matrica valamelyik csavaron.

Ha te raktad volna össze a gépet akkor már szétszedhetnéd és a hardverekre külön-külön akkor is megmaradna a garancia.

márc. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mennyi a garancia? 1-3 év.

Majd utána takarítsd. 😉

márc. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#6

A legtöbb alkatrész 3 év, nem vagyok benne biztos de úgy emlékszem az SSD 5 év, a tápegység talán 5 vagy 10 év

márc. 17. 13:31
 8/12 anonim ***** válasza:

A számlán egyetlen tétel van? Hogy pc?

Vagy alkatrészenként van listázva az ár, garancia, stb?


De amúgy a pc alkatrészeknél a gyártóhoz szól a garancia!! A kisker bolttal is intéztetheted a garanciát, egyes helyeken akár ingyen intézik a futárt is neked ilyenkor. De ez nem kötelező. Ha van egy számlád garipapírod (több gyártónál még ez se szükséges!), akkor a gyártóval is végeztetheted az RMA-t. Indítasz egy ticketet, leírnak neked mindent, postázod a szervozükbe, és elvégzik a gariztatást.

márc. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#8 Egyetlen tétel szerepel, hogy “ xy konfiguráció “ és az ár

Egy másik, külön word-ben írt A4-es lapon pedig fel van tüntetve hogy alaplap, processzor stb, széria számok, ár nincs egyik után sem, a végén pedig a garancia kezdete dátum és egy céges pecsét. Ja meg persze a tollal írt szöveg hogy a garancia csak akkor érvényes, ha a címke sértetlen….

márc. 17. 14:58
 10/12 anonim ***** válasza:

Pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el.

Nem ismerős a szöveg? :-)

márc. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!