Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy elveszett, régi kocka...

Egy elveszett, régi kocka póker stílusú játékot keresek, bővebben lent. Tudtok nekem segíteni?

Figyelt kérdés

Kezdjük a legegyszerűbbel, igen, kerestem Google-ön, és megtaláltam talán az egyetlen fényképes bizonyítékot az interneten hogy a játék egyáltalán létezik, az ORIGO Szoftverbázison, ahol természetesen a letöltési link nem él, de itt van hozzá a link: [link] Ez alapján is próbáltam keresgélni de nem találtam semmit, úgyhogy hozzátok fordulok.


A játéknak 2 módja volt, a "Póker" és "Fuccs". A pókernek a szabályai olyanok voltak, mint a Yahtzee-nak, de 6 kockával volt játszva, és a kis és nagy sor helyett volt kis és nagy háromszög. a kis háromszög annyi, hogy csak 1-es, 2-es és 3-asokból tudj építeni egy háromszöget, amiben minden sorban csak 1-féle szám volt. A nagy háromszög ugyanez volt, csak 4-es, 5-ös és 6-ossal.

A "Fuccs"-nak az volt a lényege, hogy a 6 kockát amivel dobtál tedd be a bankba pontokért. Az 5-ös és az 1-es kockákat egyesével is be lehetett tenni, és 5 és 10 pontot adtak egyesével. A többit csak 3-asával lehetett, és 10-szer annyi pontot adtak mint ami az oldalukon van (például 3 db 4-es 40 pontot adott). Ezt az 5-össel és 1-essel is lehetett, de 3db 1-es 100 pontot adott. Ha már nincs több kocka amit a bankba tudsz tenni, akkor vagy beválthattad a pontjaidat és a következő játékos köre jött, vagy próbálhattál újra dobni. Ha egy dobás után nem tudtál semmit a bankba tenni, akkor Fuccs-ot kaptál, elvesztetted az abban a körben gyűjtött pontokat és a következő játékos köre jött. A játék véget ért ha valaki 1000 pontot szerzett.


Ez mind emlékből van, úgyhogy lehetséges, hogy nem teljesen pontos a leírás, de a nővérem is emlékszik a játékra és ezekben a szabályokban egyeztek meg az emlékeink. Ha valaki esetleg tudja hogy ezt a játékot hol lehet letölteni, vagy feltöltené egy google drive-ba, az nagyszerű lenne és nagyon megköszönném.



márc. 20. 01:14
 1/1 anonim ***** válasza:
Írj neki facebookon, hátha.
márc. 20. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!