Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ui/Ux designernek kell tudni...

Ui/Ux designernek kell tudni programozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elvégeztem a The Bright Academynél az online webdesigner képzést, és most vagyok az ui\ux designer képzés elején. Az lenne a kérdésem, hogy ahhoz, hogy majd ebben el is tudjak helyezkedni, szükséges programozási tudás? A képzés úgy hirdette, hogy nem szükséges előzetes tudás, viszont akkor az én figmában elkészített vázlatomból hogy lesz használatra kész weblap? Vagy az már nem a designer dolga? Nem igazán értem, pontosan hogy is van ez. Azt hittem ,azért nem kell előzetes tudás, mert majd itt megtanítják azt is, de mint kiderült, nem. Köszönöm előre is! :)



márc. 22. 16:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Programozói tudás biztosan nem kell hozzá. A html-t vagy a css-t ismerni biztosan előny, de ezek nem programnyelvek.
márc. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

UI/UX feladata, hogy több féle design-ot készítsen, hogy majd kitudjon választani vagy tovább fejleszteni azt, ami a felhasználók számára könnyen értelmezhető és triviálisan használható legyen.


Potenciális felhasználókat meg kell keresni és beszélgetni velük, hogy ők hogyan használnák az appot/weboldalt. Itt kieshet olyan, amire te nem is gondoltál.

- Keres egy gombot, de nincs?

- Görgetne, de nincs hova?

- Sok a gomb és nem tudja, hogy most hol van?

- Zsúfoltnak érzi a képernyőt?

Tehát van egy pszichológiai vonzata is.


Ez azért fontos, mert nagyon drága tud lenni a cégnek/megredelőnek, ha egy rossz tervet (amiről nem tudjuk még, hogy rossz) lefejleszt a fejlesztő, majd kiderül, hogy nem hatékony vagy sőt felhasználók elpártolnak. Egyrészt fejlesző erőforrását (pénzt és időt) pazarolja a rossz terv és a projekt bukását is előidézheti, ha nincs kinek már fejleszteni, mert már nem használná senki. (Persze vannak akik redületlenül bíznak az alkalmazásban vezetői színten, így nyílván ekkor finanszírozzák tovább.)


Fejlesztése, azaz implementálása már a (többnyire frontend) fejlesztők dolga. Akik már az UX döntések alapján megalkotja annak "élő" alkalmazás beli verzióját.


UX-esként fejleszteni nem kell. De, hogy egyedi kinézeteket hozzáadj, ahhoz elegendő a HTML és CSS (SASS/SCSS) tudás.

márc. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!