Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Egy UX Designernek kell...

Szuperpocok kérdése:

Egy UX Designernek kell tudnia programozni, vagy csak ajánlott?

Figyelt kérdés

Sajnos nem vagyok informatikus, viszont mindig is érdekelt a honlaptervezésnek az esztétikai oldala, és úgy látom, hogy a UX deisngerek azok, akik ezt csinálják. Kicsit kutakodtam, és úgy látom, hogy elsősorban különböző szerkesztőprogramokat, analytikai softwareket, használnak, és nem nagyon programoznak. Van itt valaki aki ezzel foglalkozik? Miket kell csinálnia?


Ja és mi a különbség a UI és a UX deisgner között?



2015. júl. 24. 09:39
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


Olvasgass

2015. júl. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Drone007 ***** válasza:

Így van, a UX designer főleg a usabilityvel foglalkozik, de neki sem árt egy pici html ismeret, legalább annyira, hogy ne azt mondja, hogy "azt a bigyót rakjuk középre, azt a másik izét meg ennek a valaminek az aljára..." :)

Az idézett cikk elég jó (#1), főként az utolsó két bekezdést tartom jónak.

2015. júl. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
HTML nélkül szerintem nem érdemes belevágni, viszont a HTML nem programozási nyelv, és kb. 1 nap alatt fel lehet magadra szedni.
2015. júl. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


A fenti cikket már olvastam, és tényleg látom, hogy nem feltétlenül szükséges a dolog.


A HTML nem programozási nyelv? De akkor micsoda? :D

2015. júl. 25. 09:44
 5/7 Drone007 ***** válasza:

Hiper Text Markup Language

magyarul úgy fordítják, hogy jelölő nyelv. A weboldal szerkezeti elemeinek megadására és formátumának megadására szolgáló nyelv. Nagyon kevés interakciót kiváltó eleme van (a, submit input), ezért nem nevezhető programnyelvnek, de még scriptnyelvnek sem.

2015. júl. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
UI UX designer vagyok. A html-t nem lehet 1 nap alatt elsajátítani, maximum csak azt a részét amelyre egy UX designernek szüksége van.
2015. júl. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hogyan lesz valaki UX, UI designer?

Grafikusi végzettség kell hozzá? Vagy informatikusi?


Vagy ez egy ilyen tanfolyamon is megalapozható dolog? Mert láttam ilyeneket. (Jó drágán, persze...)

2015. júl. 30. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!