Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van már napelemes rádió,...

Van már napelemes rádió, napelemes Tv-miért nincs még ?

Figyelt kérdés

márc. 25. 06:27
1 2
 11/17 anonim válasza:

#10

Kb igen, mint a napelemes mikrohullámú sütő, vagy napelemes mosógép. Ez a kategória már napelem, + akku, + inverter, vagy ha adapteres a TV, akkor az inverter megspórolható egy DC-DC konverterrel.

márc. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Erről most halok először DC-DC ről utána nézzek, köszönöm.
márc. 25. 16:19
 13/17 anonim válasza:

#12

Én a lakóautóban így oldottam meg. Sokkal energiatakarékosabb, csendesebb, és főleg olcsóbb mint az 220-as inverter, vagy a 12 voltos tv. A lényege, hogy a kisebb led tv-k, kb 50-60 cm-ig adapteresek, ami azt jelenti, hogy a 230-as adaptere DC 18 V-al táplálja meg a TV-t. A lakóautóba két megolds terjedt el a TV tekintetében. Veszel egy kimondottan 12V-os lakóautó TV-t, kb 50cm, és 2-300 ezerbe kerül, vagy veszel egy 230-as tv-t 60-70 ezerért és arról a 230-as inverterről üzemelteted ami amúgy is általában van a lakóautóban. Az inverter ha már meg van, nem kerül plusz lóvéba, de cserébe sokkal rosszabb a rendszer hatásfoka mint a direkt aksiról üzemelő TV-nek, és zajos is, ami roppant zavaró tud lenni a pár m2-en. A hatásfok egy lakókocsinál nagyon sokat számít, nem mindegy hogy pár óra TV nézés leszopja az aksit, vagy kibírja reggelig is. Az inverter hatásfoka kb 60-70% főleg akkor gyenge ha nincs kiterhelve, mert ilyenkor az önfogyasztás a mérvadó. Erre találtam ki azt a megoldást, hogy külső adapteres TV-t kell venni, ami szintén 0 jobbik fajtából is 60-70 ezer, és az adaptert le kell cserélni egy 12V-18V DC-DC konverterre, aminek a hatásfoka 92-95%, és hangtalan is.

márc. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Le a kalappal, köszönöm!
márc. 25. 19:34
 15/17 A kérdező kommentje:
Tudtam én hogy van megoldás így már jó!
márc. 25. 19:34
 16/17 anonim válasza:

Ezt rendeltem hozzá:

[link]

márc. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Tudtam hogy vannak még segítő kész emberek akik segítő jobbót nyújtanak egy tájékozatlan embernek!
márc. 25. 19:41
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!