Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van ilyen Linux distro?

Van ilyen Linux distro?

Figyelt kérdés
Ami olyan, mint a Fedora, tehát félig rolling, de viszonylag stabil is, illetve nincsenek kiirtva belőle a "non-free" licenszű kodekek, szoftverek. Igazából a Fedora jó lenne, csak ugye ez, hogy sok programot, pl az Audacious zenelejátszót nem lehet normálisan használni, mivel rengeteg kodek hiányzik, szóval ilyen AAC, WMA, stb fájlokat nem tud lejátszani, pedig az RPM Fusion is engedélyezve van... Ja és, nincs zárt AMD grafikus driver sem... A Debian alapúak nem jók, még a Mint-ben is régebbi verzió van sokmindenből, az Arch alapúak (pl Manjaro) meg azért nem jók, mert gyakran tönkremennek a kezeim alatt, instabilak. Szóval valami Fedora szerű kellene, de ami nem veszi szigorúan a nonfree licenszeket.

ápr. 16. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Bedobom a Nobara nevűt, lehet nem lesz megfelelő, de van rá esély
ápr. 17. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szikszai.B ***** válasza:

AAC és WMA fájlok is mennek, most próbáltam ki. Meg tudom nyitni és le is tudom játszani őket Audacityvel.


Az AMD driverre nem tudok mit mondani, nincs AMD-m. A weben viszont mindenhol azt írják, a gyári amdgpu driver az ajánlott.


De ha mégsem felel meg a Fedora, a Nobara tényleg jó választás lehet. Vagy esetleg OpenSuse.

ápr. 17. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 gentoojedi ***** válasza:

Igen, az OpenSuSE Tumbleweed.


Mondanám, hogy a PCLinuxOS is megérne egy próbát, de ott nem tudom mekkora a csomagválaszték, mert azért gyérebb egy Minthez képest.


A frissességmánia meg a minőség rovására megy. Azért elő tud fordulni fedoránál is meglepetés.

ápr. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
debian alapú miért nem jó?
ápr. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!