Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Legjobb Linux distró átlag...

Legjobb Linux distró átlag felhasználásra?

Figyelt kérdés

Filmet néznék, neteznék, meg suliba kellene(bevinni az iskolába). Van egy 500 ezres gamer laptopom, ezt kicsit féltem bevinni a suliba. Most Free Dos van a gépen, mert nem szabad gépet árusítani operációs rendszer nélkül. A gépet 40 ezerért vettem, Windows-zal 2-szer ennyi lett volna.


Milyen Linux disztribúciót tegyek rá? Windows nem játszik, a tört oprendszereket nem szeretem, megbízhatatlanok. Eddig Linux Mint-en, vagy Ubuntu-n gondolkoztam, de megírhatnátok pontosan, hogy mit tegyek rá. Más is jöhet, nem csak ez a kettő.

2-szer 4 giga DDR3-as RAM, 128 giga SSD, és egy 5. generációs i5 proci.


2021. júl. 28. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Nem olyan drága a windows, én más miatt nem vennék. Haverom ubuntuval nyomja, én inkább debianozok, de én nem játszok.
2021. júl. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A gamer gépeken Windows 10 home van, de erre a gyengére nem szeretnék áldozni.
2021. júl. 28. 19:01
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

Erre a gépre Xubuntu-t raknék.

Vagy Linux Mint XFCE-t.

Ha játszik rolling release akkor Manjaro XFCE.

2021. júl. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%
Ubuntu, vagy esetleg arch + gnome kombo
2021. júl. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem fogsz egyértelmű és egzakt választ kapni, ugyanis:

- A legtöbb disztró alkalmas arra, amire neked kell, illetve:

- Mindenki a saját kedvenc disztróját fogja ajánlani.

Én Mintet használok Mate felülettel. Munkatársam a Fedorára esküszik, XFCE felülettel. Linuxot használó rokonom szerint meg a Linux Mint Cinnamon a legkellemesebb. Egykori évfolyamtársam a Manjaro XFCE-t preferálja. Volt tanárom az Ubuntut. Másik ismerősöm a Solust. Többségében átlag felhasználókról van szó.

A géped egyébként Linuxozásra egyáltalán nem gyenge. A Mate vagya Cinnamon is simán fut rajta, nem kell ragaszkodni az XFCE-hez. (Kivéve, ha mondjuk pont az tetszik meg.) Ha meg nagyon spórolni kell az erőforrásokkal, akkor inkább LXDE-t használnék, az igazán erőforrástakarékos asztali környezet, és ennek ellenére egyáltalán nem rossz.

2021. júl. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

LXDE pedig elég igénytelen és minimalista. XFCE-vel nem lehet mellényúlni mert a végtelenségig személyre szabható, de mégsem egy Cinnamon vagy Gnome ami jelentősen több erőforrást kér.

Fedora-t meg jobb ha az ember elkerüli, hacsak nem mazochista és fórumokat akar böngészni frissítések után. Manjaro sem sokkal jobb, de még belférhet.

2021. júl. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
azt mondom hogy kde neon,vagy linux mint cinnamon tokeletes lesz
2021. aug. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!