Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A darknet létezik vagy csak kamu?

A darknet létezik vagy csak kamu?

Figyelt kérdés
Biztos nem létezik, hiába keresem bárhol. Sok ismerősöm van, egy sem ismeri. Érdekes... Van köztük számítógép zseni, ő se tudja, ő se találja. Ez amolyan Loch Ness...
ápr. 17. 20:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tor project-tel lehet rá felmenni plussz le kell tölteni az Oniont.
ápr. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Nagy számítógép zsenik lehetnek. Első találat Google-n, hogy a Tor böngésző letöltésével kell kezdeni és speciális linkekkel lehet eljutni bármilyen oldalra. Ez amolyan vitakeltő kérdés.
ápr. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem is, kár is volt válaszolnom rá.
ápr. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Létezik.

Ott a Tor, az I2P, a Hyphanet (eredeti nevén Freenet).

ápr. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
😂😂😂 google elsore kidobja hogy mi szukseges hozza.
ápr. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Angolul meg különböző nyelveken persze... Mi a lényege egyáltalán, ha így le lehet tölteni?


Mi a frcvczhbbds4tcrrtvnak létezik, nem értem.

ápr. 17. 23:34
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Angolul meg különböző nyelveken persze.."

Mivel a számítástechnika nyelve az angol - maga a darknet kifejezés is az - ezért ezek a szoftverek (illetve dokumentációjuk) is angol nyelvűek.


"Mi a lényege egyáltalán, ha így le lehet tölteni?"

Az a lényege, hogy a darkneten levő tartalmakat a fősodratú keresők - Google, Bing, Yandex, Baidu - nem tudják beindexelni, mert ezen oldalak eléréséhez speciális hálózati hozzáférés szükséges, így (valamelyest) el lehet rejteni ezen tartalmakat az avatatlan szemek elől.


Másrészt az elérni kívánt hoszt (például egy webszerver) irányából nem lehet (legalábbis egyszerűen) kideríteni az azt ténylegesen elérő hoszt (a példa esetén egy webböngésző) kilétét, ugyanis ezen két fél több, egymáshoz dinamikusan változó hosztok titkosított láncolatán keresztül csatlakozik egymáshoz.


Harmadrészt a forgalom mindenképpen titkosított lesz, mert az előző bekezdésben említett hosztok az egymás kapcsolatát titkosítják, így köztes fél (például ha te egy publikus wifi-hotspotra csatlakozol egy kávézóban, ahol egy kártékony fél lehallgatja a forgalmadat) nem tudja azt (egykönnyen) kifürkészni.


Ezek alapján olyan tartalmak megosztására alkalmas, ami vagy illegális, vagy kellemetlenséget okoz az azt megosztónak/vagy a tartalmat fogyasztónak (például egy diktatúrában - mondjuk Észak-Koreában - egy betiltott mű, szamizdat, stb...).

ápr. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Beléptem, vele együtt regisztráltam a Facebookra a már meglévő profilom telefonszámával. Töröltem is, azóta a másik fiókba se tudok bejelentkezni. 😂 Mondom, ehhez én nem értek. Tanultam a hibámból. Drága tanulópénz volt ez.
ápr. 18. 10:09
 9/9 Szikszai.B ***** válasza:
100%
Létezik, persze. Sőt, a mindenki által ismert, publikus web (clearnet) mellett több ilyen, kevésbé ismert, titkosított hálózat létezik, a Tor, amit dark netként ismernek, csak az egyik. Ott van még a Freenet, az I2P, a GNUnet, Osiris, stb.
ápr. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!