Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha egy webshop átköltözik egy...

Ha egy webshop átköltözik egy másik szerverre, akkor a régi szerver üzemeltetője ezt észreveszi?

Figyelt kérdés

Kicsit lehet hülyén hat a kérdés, itt megpróbálom érthetőbben kifejteni. A helyzet az, hogy a webshopunk átköltözött egy másik szerverre, viszont a régi szerver üzemeltetője további egy évig számlázta nekünk a régi szerver bérleti díját mondván, hogy nem mondtuk külön le. Sajnos én később csöppentem bele ebbe a történetbe, csak akkor már, amikor véglegesítettük az új hosztot, és nem tudtam, hogy a régi nem lett lemondva. Na most a régi szerver üzemeltetője a rendszergazdánk is, és lehet én vagyok rosszhiszemű, de úgy érzem, hogy kvázi átvert minket, mert továbbra is számlázta annak a szervernek a bérleti díját, amit mi már egyértelműen nem használtunk, habár lemondva nem lett külön. Nagyon zűrzavaros idők voltak azok, amikor ez a költözés megtörtént (történt egy haláleset és vezetőségváltás, emiatt sikkadt el az írásban lemondás).

Én gondolom rosszul, hogy neki ezt egyértelműen észre kellett volna vennie, hogy már nem használjuk? Főleg, hogy azt tudta - a régebbi kollegák elmondása alapján -,hogy épp próbaüzemmódban volt az új szerver?

A hozzáértők segítségét előre is köszi!


U.i: Azért is fontos a kérdés, mert morálisan ez egy borzasztó problémát vet fel nekem ezzel az emberrel kapcsolatban, ha tényleg ki lett ez számlázva annak ellenére, hogy teljesen észrevehető dologról beszélünk. Tehát ha ez nyilvánvalóan látható, hogy egy szerver nincs használatban, és ennek ellenére ő számlázta, akkor viszont bizonyos értelemben sajnos átvert minket.



#szerver #webhsop
ápr. 18. 16:24
 1/7 anonim ***** válasza:

A bérlet egy jogviszony, ami a szerződés megszűnéséig (felmondás vagy határozott idő lejárta tart). Nem kötelezi a bérlőt arra, hogy a szervert ténylegesen használja is, de a bérlet idejére fenntartják neki az erőforrásokat, hogy bármikor hozzáférhessen. Tehát ha nem lett lemondva, akkor a szerződés ugyanúgy érvényben maradt akkor is, ha a weboldal/webshop vagy bármi más el lett onnan költöztetve.


Bérlet = a szerver rendelkezésre állása. Az, hogy használva volt vagy sem, nem releváns.

ápr. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem. Viszont bennem tényleg csak az vetett fel kérdést, hogy tudta, hogy az a webshopnak van fenntartva, és hogy elköltözött onnan, amit nagyon sérelmezett. Én értem, hogy jogilag nem támadható, mert mi nem mondtuk le, ez tiszta sor. Nem is szeretnék hadakozni. Csak számomra ez morálisan megkérdőjelezhető dolog. Valószínűsíthette, hogy az nekünk nem kell. És tudta nagyon jól, hogy épp egy hatalmas törésen vagyunk túl a cég életében, és nem szólt volna véletlen sem, hogy figyeljetek srácok, kell ez még nektek? Hanem tovább számlázta...
ápr. 18. 16:33
 3/7 anonim ***** válasza:
Jó, neked morálisan megkérdőjelezhető, neki pedig bevétel. Ennyi. Szerinted pl egy nagy szolgáltató, mondjuk egy Telekom jelzi az előfizetőnek, hogy hahó, hát nem is használod a Tv előfizetésed, nem akarod lemondani? Ez nem a szolgáltató felelőssége, hanem azé, aki igénybe veszi.
ápr. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sajnos jogos a számlázás, ha a szolgáltatás nem lett lemondva (és be van állítva az automatikus levonás). Más kérdés, hogy a régi rendszergazda a saját malmára hajtotta a dolgot azzal, hogy ezt nem tette meg.

Annak érdemes utána nézni, van-e pénzvisszatérítési lehetőség. Az ÁSZF-ben ezt írnia kell. Jó kérdés, hogy szolgáltatás megújításkor megillet-e az elállási jog (ami a jogszabály szerint 14 napos). Ugyanis technikailag ez egy új megrendelés/szolgáltatás, amit egy évre előre kiszámláztak.

ápr. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha rendel bárki 1Gbps optikai internetet otthonra, akkor azt is fizetni kell akár használod akár nem. Nem hivatkozhatsz arra hogy észrevehette volna a szolgáltató hogy nem használom...

Ha nem kell akkor le kell mondani - neked (nem várni hogy 'észrevegyék')

ápr. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
En ertem, hogy jogos a szamlazas, nem is ezt kerdojeleztem meg. A kerdesem nem is ez volt. Hanem az, hogy eszreveheto-e egyebkent, ha egy regi szervert mar nem hasznalnak/nincs hasznalatban. Nem akarok/akartam reszleteket irni, de az illeto reszerol ez pusztan egy joindulatu gesztus lett volna, hogy szol. Csupan ennyi az egesz. Ez nem egy hatalmas ceg, es nem egy telekom. Ez egy csaladias kis vallalkozas, es a rendszergazda huszoneve jo baratja a tulajdonosnak. Szóval en ezt a joindulatu gesztust hianyolom az egesz tortenetbol. Probaltam magamban azzal felmenteni, hogy lehet eszre sem vette/nem figyelte, hogy nincs hasznalatban es ezert nem mondta (ezert is kerdeztem, h eszreveheto-e). En ertem (meg egyszer hangsulyozom!), hogy uzletileg, jogilag teljes mertekben jogos a szamlazas, nem az ő felelossege megkerdezni. Hanem a fentebb lefestett bizalmi kapcsolat miatt ez pusztan egy emberi joindulatu gesztus lett volna. Ennyi az egesz.
ápr. 19. 07:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha megnézi (figyeli), akkor igen. Minden tárhely szolgáltató méri a havi adatforgalmat, ha ezt megnézi és nulla, akkor egyértelmű a dolog, mert egy kis céges oldal adatforgalma sem nulla. Az más kérdés, hogy ezt figyelik-e, illetve érdekli-e. Inkább olyamkor szokták észrevenni, ha kiugróan nagy az adatforgalom.
ápr. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!