Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ez Linux bug, vagy hardverhiba?

Ez Linux bug, vagy hardverhiba?

Figyelt kérdés

Fedora 39 KDE Plasma. Olyan gondom van, hogy amikor ki akarom kapcsolni a gépet (shutdown), akkor eléggé érdekes módon kapcsol ki.

Hallom, hogy leáll a HDD, a kép is elmegy, minden, de a bekapcsoló gomb LED-je továbbra is világít, és a ventilátorok is forognak tovább. A gép ilyenkor semmire se reagál, csak az segít, ha hátul lekapcsolom a tápegység kapcsolóját.

Kezdetben csak akkor volt ez, mikor az asztali környezet shutdown menüjével akartam leállítani, úgyhogy ahelyett úgy állítottam le, hogy terminálból kiadtam a "shutdown now" parancsot. Sajnos utóbbi időben már ez sem segít, ugyanúgy ebbe a "lehetetlen" állapotba kerül a gép.

Ezt mi okozhatja vajon? Ez a dolog Linux Mint (szintén KDE) esetén is fenn állt, mikor az volt rajta, más rendszert még nem használtam ezen a gépen, mióta megvan. Az alaplap típusa Gigabyte GA-H110M-H, esetleg a BIOS (UEFI) menüben kellene valami power dolgot állítani? Nagyon jó lenne megoldani ezt, mert nagyon zavaró, főleg, hogy 70.000 Ft-ot adtam ezért a gépért, miközben a régi "ingyen" gépemmel sose volt ilyen baj...



ápr. 25. 18:44
 1/3 Szikszai.B ***** válasza:
100%
Én körülnéznék a BIOS-ban, S1-S6 módoknál esetleg nem lehet-e állítani valamit.
ápr. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Próbáld meg a poweroff parancsot.

Shutdown - leállás

Poweroff - Áram ki

ápr. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a poweroff bevált!
ápr. 30. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!