Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows 98 egy 486dx4 100mhz...

Asddaasdda kérdése:

Windows 98 egy 486dx4 100mhz es gépre de hogyan? Ha

Figyelt kérdés
van floppy olvasó de nincs usb odáig eljutottam hogy csinálok egy boot floppyt mert nem bootol cd röl adig jutt el hogy a scandisk ki ir valami olyasmi hogy a patrícíó hibásan nem lba patrícíónak van meg jelőlve folytat vagy meg álit én folytattam de millió hibbát talál kérem segítsenek
2010. nov. 1. 18:18
 1/10 A kérdező kommentje:
sürgős
2010. nov. 1. 18:23
 2/10 anonim ***** válasza:
A biosban állítsd be hogy cdről bootoljon.
2010. nov. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
a gép nem tud bootolni
2010. nov. 1. 19:23
 4/10 anonim ***** válasza:

Akkor lépésről lépésre:


1. Fogsz egy Win98 floppy-t erről a helyről, lehetőleg teljeset. (Custom, No ramdrive verziót ne)


2. Indítod róla a gépet, kiválasztod, hogy "Start with CD-ROM support". Így lesz RAM-drive-od sok hasznos eszközzel, meg lesz látni fogod a CD-meghajtót is.


3. Ha elindult, kiadod az fdisk parancsot. Azzal csinálsz neki egy "Primary DOS" partíciót, és aktívvá teszed. (Nyilván előtte a rosszat/feleslegeset kitörlöd.)


4. Restart, majd indítod ugyanúgy floppyról. Kiadod a nagy klasszikus format C: parancsot.


5. Elvileg a floppy betöltötte neked a CD-meghajtót, ami legyen mondjuk E:. Add ki a következő parancsokat:


E:

setup


Elvileg el kell, hogy induljon a telepítő. Ha valami miatt kötekedik, de van lehetőség a folytatásra, akkor tedd azt.


Néhány gépen a telepítő rögtön az elején befagyhat, ez esetben az előbb parancsok helyett ezt próbáld meg:


E:

cd win98

setupcor



Ha minden igaz, akkor most a win98 telepítő üdvözlő részén vagy, innen már csak követni kell az utasításokat. Sok sikert!

2010. nov. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Lemearadt a link az elejéről:


[link]

2010. nov. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

csináltam boot disket de fdisknél azt irja hogy a winyó(4gb)

283mb és csak ekkora patriciót csinál most mittegyek

ja és kösz hogy válaszoltál

2010. nov. 1. 19:41
 7/10 anonim ***** válasza:
LBA legyen bekapcsolva a BIOS-ban.
2010. nov. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
be van
2010. nov. 1. 20:05
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezek a 486dx gépek sajnos csak ennyit láttak az újjabb HDD-ből ha nem egy maximum 500MB-ost tettél bele.

Az én 1Gb-ból csak 500-at formázott FAT-ban. FAT32-ben már nem is volt hajlandó.

2019. ápr. 29. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Újabb.. bocs.
2019. ápr. 29. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!