Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ismerősömnek gépet kínáltak...

Ismerősömnek gépet kínáltak eladásra 30 ezerért. Szerintem nem ér annyit. Szerintetek mennyit szabad ért adni?

Figyelt kérdés

A pontos típust nem tudom, de 1 Ghz-es proci, 1 Gb RAM,40 Gb HDD, AT 9200 video kártya, DVD olvasó.

Állítólag egy számítógépes szakember 30 ezerre értékelte.

Szerintetek mennyit ér?


2010. nov. 9. 08:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

15 ezret max.

Vatrán 1 hónapja vettem 18-ért a következő konfigot: 2.2Ghz Celeron, 1GB ram, 80GB HDD, CD-rom, CRT monitor. VGA nélkül.

2010. nov. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én egy 1GHz-es gépért (akármivel megtömhetik) nem adok pénzt. Nem jók már semmire és mivel nagyon idősek, a meghibásodás lehetősége is többszöröse egy fiatalabb gépnél

30e ft-ért 2-3 éves gépet is lehet kapni.

2010. nov. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

a proci miatt tényleg nem sokat ér max 10 ezer


Nem rég én is beszélgettem egy ilyen számítógépes szakemberrel 16Mb-os videokártyát akart 3 ezerért eladni

Simán átverik azt aki nem ért a gépekhez

2010. nov. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ezért a gépért csak akkor szabad 10 ezer forintot adni, ha az eladó 6 hónap garanciát vállal rá.

Ha nem, akkor simán előfordulhat egy ilyen ócskaságnál, hogy két hét alatt bekrepál. Azért két hétre 30 rugót kidobni az ablakon elég nagy gazdagság...

2010. nov. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, még annyit tennék hozzá, hogy vadonatúj, 1 év garos Packad Bell netbookot lehet venni 80 ropiért úgy, hogy még jogtiszta WinXP is van rajta.

Semmiképpen nem ér 30-at a fenti gép!!!


[link]

2010. nov. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ez semmit nem ér. Nem szabad megvenni, mert egy 1Ghz proci még netezni se elég. Inkább spóroljon az illető pár hónapig, és 50ből már lehet olyat venni, amit használni is lehet.
2010. nov. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ez az enyém;

[link]

2010. nov. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Tegnap jártam (más miatt) egy számítástechnikai boltban, ahol összeraknak 40-50 ezerért egészen jó gépeket. Sokkal erősebbeket. Egyébként egyszerű kis irodai gépnél 1 GB RAM Intel alaplap, 2 magú procival, integrált videó- és hangkártyával ragyogóan fut, nincs vele gond. De ez a gép csak egy éves és 60 ezer volt, 3 év garival.
2010. nov. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, egyébként nekem is az a véleményem hogy sok érte, de most már teljesen biztos vagyok benne. főleg ha a 2660-as és 20 ezres géphez hasonlítom.

Szóval max 10 ezer, de inkább még annyi sem.

Köszönöm a válaszokat.

2010. nov. 9. 14:25
 10/14 A kérdező kommentje:
Ja, közben a Vaterán is szétnéztem, és azt láttam, hogy 30-ért már pentium IV-et is lehet kapni. Hmmm.
2010. nov. 9. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!