Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ilyen géphez melyik a legújabb...

Ilyen géphez melyik a legújabb operációs rendszer, amit még megbír és értelme is lenne? (folyt. Lent)

Figyelt kérdés
a gépem adatai: Inter(R) Pentium(R) 4CPU 3.06GHz, 512MB RAM, nem tudom hogy ez pontosan milyennek számít, évek óta csak ezt a gépet használom, és eddig még nem hasonlítottam össze másikkal:D . Jelenleg 2002es verziójú Microsoft windows xp professionalt használok, ami nem épen mai darab, rengetek frissítést nem enged fel, ami már nagyon kezd zavar, mert akadályoz a munkámban is. Ti milyen operációs rendszert ajánlanátok, ami jól működik, a lehető legtöbb dolog fut rajta és ha lehet nem olyan régi? windows 7et vinné?:) ha lehet érthető nyelven kérem mert nem nagyon értek hozzá:D, előre is köszönöm a válaszokat
2010. dec. 8. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Xp-nél újabbat erre nem érdemes tenni.
2010. dec. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
azért nem bánom, ha egy állítás mellett egy rövid indoklást is kapok...
2010. dec. 8. 18:22
 3/8 A kérdező kommentje:
vagy érdemes lenne kipróbálnom a linuxot? ha igen,abból milyen fajtát? és miben különbözik a windowstól?
2010. dec. 8. 18:29
 4/8 anonim ***** válasza:

Igaza van az elsőnek, 512MB RAM-mal igazából még az XP is szenved. Erre persze csak akkor jössz rá, ha szerzel belőle jóval többet.


Azt mondanám, hogy a 7 élvezhetőségéhez nem árt legalább 1 giga, de inkább kettő. 4 giga az optimális.

2010. dec. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
..értem, de az megoldható valamilyen kütyüvel?:D mármint a RAM nagyobb kapacitására. Ha jól tudom lehet venni RAMot, bár ez már most kimerítette a tudásomat ezen a téren, akkor ha beállítok egy számítástechnikai üzletbe, és azt mondom h 2(vagy 3 vagy 4) giga RAM kell azt megértik? az ára kb mennyi körül forog?
2010. dec. 8. 18:57
 6/8 anonim ***** válasza:

A te gépedbe DDR memória való, ebből 1 gigás a legnagyobb, ami létezik, elég drága, már nem gyártják és ritkán használják. Annyit tudsz rakni belőle a gépbe, amennyi hely az alaplapon van, ez általában 2, 3 vagy 4.


Amíg hely van az alaplapon, addig több kisebb is használható, nem muszáj egyformának lenniük méretben.


[link]

2010. dec. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
akkor csak DDR-el működne? mással egyáltalán nem?
2010. dec. 8. 19:17
 8/8 anonim ***** válasza:
Mással nem, minden gépbe csak a hozzá való memória rakható.
2010. dec. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!