Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » FUJITSU SIEMENS /ESPRIMO...

FUJITSU SIEMENS /ESPRIMO Mobile V5505 laptopom alja nagyon melegszik, egy ventillátort látok, az néha forog, van benne esetleg még ventillátor ami nem működhet?

Figyelt kérdés
2010. dec. 16. 14:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem V5515-ösöm van, és ez is melegedett. Ha már szereltél asztali PC mondjuk akkor nem nehéz a megoldás. Az alján lévő nagy takarólemezt 4 csavar tartja, azt leveszed. Alatta látod a heatpipe-t (hővezető cső) és a ventilátort, ami ezt hűti. A ezeket rögzítő csavarokat kiveszed (összesen 6 csavar), majd óvatosan (!) kiveszed a fent említett 2 alkatrészt. Valószínűleg a heatpipe végén lévő lamellák vannak nagyon bekoszosodva, ezért nem tudja kifújni a levegőt a gép. miután ezt letisztítottad, a ventit sem árt kicsit leporolni. A heatpipe és a processzor között van hővezetőpaszta. Ez pár év használat után kiszárad és megkeményedik, ahelyett, hogy vezetné a hőt, inkább hőszigetel. Szóval ezt sem árt lecserélned. (PC boltban egy tubus kb 200 Ft, ami akár 100 gépre elég). Nekem így 10-15 fokkal lett hűvösebb a gépemben. Remélem tudtam segíteni!
2011. jan. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, hát az a helyzet hogy még garanciális és nem tudom hogyha hozzányulok és nem tudom a problémát megoldani nem bukom e el a garanciát.Bár egy ismerősöm azt mondta hogy ventillátorra nem vonatkozik a garancia,csak valami matricát ne sértsek meg.
2011. jan. 9. 12:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy az a bizonyos matrica pont ezen a lemezen van... Magyarul ha még garanciális, akkor csak a garanciát bukva tudod felnyitni...


/előző voltam/

2011. jan. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi, akkor felveszem a kapcsolatot az eladóval,nem bravuroskodok.
2011. jan. 10. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!