Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mért vannak elszállva maguktól...

Mért vannak elszállva maguktól a számítógép szervizelők meg az ilyesmikkel foglalkozó emberek?

Figyelt kérdés

Mármint a hivatásosra gondolok!

Akik egy Windows telepítésért elkérnek 8-10 ezer Ft

Számítógép összeszerelésre felszámolnak 10-15 ezer Ft

Meg ha meg kell csinálni valamit a gépen akkor ilyen 4-5 ezer Ft/óra munkadíjat számolnak fel maguknak!

Több ilyenekkel foglalkozó embernél(nem 1-2-nél) tapasztaltam ilyen brutális árakat!

Ezeket én hobbiból megcsinálom ismerősöknek ingyen!

Nem azt mondom hogy nem kérjenek el ezekért pénzt de ezek durva árak!


2010. dec. 30. 18:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Azért, mert vannak akik nem értenek hozzá egyáltalán. Olyan szinten, hogy még nem láttak számitóbépet oldalsó borítólemez nélkül. Ők nem tudják, hogy ez egyáltalán nem nagy munka, könnyű őket átverni.
2010. dec. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szerinted mennyi jövedelemadót kell fizetni Magyarországon? Mennyi TBt, és menyi ÁFÁt? Nagyon szivesen megcsinálom neked 1-2 ezer forintért, ha idejössz értem, nem nekem fogy a benzinem, nem kérsz számlát, mert hát ugye az a fránya apeh, ja, és van még kb 1000 ismerősöd, akinek szintén én csinálom meg a gépei problémáit, valamint nem kell garanciát vállalnom a munkámra. Ugye, hogy nem is olyan sok az a 6-7 ezer forint, egy két órás szenvedésért?!
2010. dec. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Elnézést a betűkimaradásokért, ez egy elég rossz billentyűzet.
2010. dec. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

18:34

Üzletbe is ilyen árak vannak ahol nem kell kijönniük hanem te viszed be a gépet hozzájuk!

A garanciával is van már pár tapasztalatom úgy kerülik ahogy csak tudják "a gyerek elrontotta","nem volt szakszerűen használva",stb

2010. dec. 30. 18:39
 5/16 anonim ***** válasza:

Én is szivesen megcsináltam mind ezt ingyen az ismerősöknek mind addig még azon nem kaptam magam,hogy minden egyes délutánom mások gépeinek a bütykölésével telik.Ismerősök,ismerősök ismerősei és ismerősök ismerőseinek az ismerőseinek a gépével telt el minden télutánom.És utána ha be kapnak egy vírust vagy bedöglik bármi,olyan felhábordva jönnek visza,mintha megloptam volna őket pedig ingyen csináltam....


Totál egyet értek azzal aki ennyit kér..A felelősség minden féleképp a tied (a mienk) akkor már haszon is legyen rajta ne csak felelősség...Valóban dúrva árak,a munka pedig nem nagy dolog,dehát istenem ez a dolgok rendje..Amihez nem értek,annak a javításáért fizetek vagy megtanulom hogyan kell..Ennyi


Ha úgy nézzük,minden egyszerű ha értesz hozzá és mindenki egy szemét tolvaj aki pénzt kér azért amihez ért.

2010. dec. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

"mindenki egy szemét tolvaj aki pénzt kér azért amihez ért."


Ezért írtam azt hogy mem azt mondom hogy nem kérjenek el ezekért pénzt de ezek durva árak!

2010. dec. 30. 18:56
 7/16 anonim ***** válasza:
Durva árak, akkor menj el mindenkihez ingyen, és csak hobbiból csináld meg te. Nem minden számítógép javító szemétláda.
2010. dec. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
a szakszervízekben, ki van függesztve az un. szervíz rezsi órabér. (ez fedezi a hiba keresés - javítás, idejét, a szervíztechnikusok munkabérét, a bérre rakódó egyébb költségeket, adók, járulékok, a szervíz fűtését világítását, stb.) de, nem tartalmazza a felhasznált, beépített alkatrészek árát. Tehát a készülék leadásakor szemmel látható, hogy kb. mekkora költséggel számolhatsz, pl. egy rendszer fertőzés mentesítés és újratelepítés címén. Egyébként, NEM kötelező szervízbe vinni, lehet választani kontárt is, vszínű, hogy hosszabb távon "kifizetődő" kb. 2-3x többe kerül, mint ha szakszervízbe vitték volna.
2010. dec. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

... vidd el az autódat autószervízbe (szakszervíz) és mindjárt nem fogod sokalni, a szám. tech. szervizek 4-5 ezer Ft/óra rezsidíjat (munkadíjat)!

/ott, 8-10 rugó ugyanez!/

2011. jan. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

1:amikor egy ismerösöm nemtalált othon és sürgös letvolna a gépneki elvitte egy közeli számtekboltba ahol javitanak is


kereken 3000 ft ot kértektöle kb 10 perces munkájér ,hiba ,nem indult a windows ,hmmm :S ha kértek volna egy ezrest akkor az rendben is lett volna de 3 ezer?



Másik:nem szakmám a számitástechnika csak hobbi idestova 10 éve , tavvaj télen egy ismerös ismeröse vásárolt egy használt p4 es gépet .mondjuk ebben semmi furcsaság nincs is de mostjön a történet .


futolag találkoztam az ismerösömmel és megkérdezte hogy rá e érnék ugy 5 ,10 percre ? mondom persze ,azt mondta van egy ismeröse aki számitogépet akar venni használtan és hogy el e mennk felmérni a terepet? mondom akkor mehetünk.


Amikor odaértünk már volt ott egy fiatalember aki számitogépes szakmával rendelkezett és keni vájsz a gépeket ,neki áltunk szobaelegyedni te kivagy stb stb és kérdezte hogy hát hol tanultam ? mondom sehol csak hobbi

egésszen addig amig nemtudta hogy nemvagyok szakmabeli egészen addig mintha megnyilt volna ,bár ö töbet beszélt mint én , egy lealázó nézzéssel és kérdéssel hát akkor mi a szakmád ? mondom 8 állt :)))


Válasz : JJJAa?? aztán mi az ismerössel el is köszöntünk rám már nincs szükség .



Most jön a csattanó


eltelt ugy 3 hét felhiv telefonon a ismerösöm hogy el e tudok ugorni a ismeröséhez mert nemindul a gép ,ház jó megnézem A gép a szönyegen felette egy fehérpolos muksó :D:D na kivolt? hát Ő volt ,köszönök hello hello mibe segithetek ? rámnéz félváru mosoly na csinálhtsz vele valamit ,,, na lássuk a beteget mondom


kérdezem töle hogy csinált e bios rezetet? igen mindent se semmi ,azt mondja hogy ez alaplap ,mondo neki többszem többet lát


30 percig probáltam ujraéleszteni de semmi ez lehet hogy alaplap


Hogy romlott el? este kikapcsoltuk délután már nemakart elindulni na még egy dolog amit megnézek bios elem


elö a multimétert és mérés 00,6 na ez mégsem 3v jegyeztem meg ,egyböl jött a zsenitöl a válasz anélkül is elkéne indulnija .


power bácsi haza szaladt fogott egy bioselemet ami igaz csak 2,86 v volt benne ,számitogép berak gép indul

2011. jan. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!