Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért van a Microsoftnak...

Miért van a Microsoftnak egyeduralma?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy van a Linux, de az a winhez képest gagyi és nem is azt a szegmenst célozza! Miért nem csinál valaki egy olyan oprendszert, amely képes futtatni a windows alá írt programokat? Egyszerűen szerintem undorító, hogy egyeduralkodó és szinte bármit megtehet. Ti hogy vagytok vele?
2011. jan. 1. 22:26
 1/9 anonim ***** válasza:

"Miért nem csinál valaki egy olyan oprendszert,..."

Miért lenne az neki jó? Ezt olvasd el:

[link]

Ez az irás ragadja meg leginkább a lényeget (legalábbis szerintem).

2011. jan. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A linux nem gagyi és futtatja a win programokat is.

A microsoft azért tehet meg mindent, mert a sok hülye felhasználó nem képes tenni ellene semmit. Aki kicsit is ért hozzá, tudja módosítani a wint, hogy jobb legyen, és ne tudja a microsoft ráerőltetni az akaratát. Gondolok itt pl most az msn linkletiltásra.

2011. jan. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Miért kell fikázni a Windowsot??? Nagyon jó op.rendszer...

Főleg az XP...

Ha a Linux ilyet tudna már nem lenne piaca a microsoftnak...

2011. jan. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
azért mert nincs alternatívája a buta és egyben szegény emberek számára.
2011. jan. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs egyeduralma.. Amerikában rengetegen használják a Mac-et és az Apple termékeit.
2011. jan. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Miért nem csinál valaki egy olyan oprendszert, amely képes futtatni a windows alá írt programokat?"


Létezik ilyen, a neve ReactOS, de még alfa állapotban van, mindennapi használatra egyelőre nem alkalmas.


[link]



"Ha a Linux ilyet tudna már nem lenne piaca a microsoftnak..."


Pontosan mire gondolsz? Érdekelne, mi az, amit a Linux nem tud, a Windows viszont igen.



A fő kérdésre válaszolva: azért van egyeduralma, mert a boltban kapható gépeken ha van előtelepített oprendszer, az az esetek 90%-ában Windows, plusz az iskolában is a Windows és az MS Office használatát tanítják meg. Mivel a Linux sokkal kevésbé elterjedt, mint a Windows, a hardvergyártók általában nem készítenek linuxos drivert, így a közösségen múlik, hogy használható-e az adott eszköz, plusz számos windowsos program nem létezik Linuxra (tudom, van alternatíva, vagy Wine, de az nem ugyanaz / sok esetben nem felel meg / nem működik megfelelően). Ezek után én nem csodálkoznék azon, hogy az embereknek ilyen a hozzáállása (a linux szar, a windows sokkal jobb, stb).

2011. jan. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Létezik alternatíva több is utána kell egy picit nézni és rájössz, hogy azért nem ilyen borzasztó a helyzet. Olyan 40 éve a hp igazgatója mondta, hogy aki komoly hardvert gyárt az el is készíti hozzá a megfelelő operációs rendszert. Nos ma ezt a filozófiát ma csak a mocsok semmivel nem kompatibilis apple csinálja. Ennek eredménye, hogy olyan gyakran találkozol vírussal egy apple géppel túlzással de beleőszülsz mire megtalál egy. Mutass egy win hardvert! Nincs! Ügyes marketing fogással a 80as évek közepén a win kizárólagos szerződést kötött néhány gépgyártóval, hogy a ő op renszerüket használják. Senki nem gondolta volna, hogy ez lesz ebből. Ma a sulis számtechórán nem is mutatnak meg mást csak a wint. Pedig a picit programózóbb hozzáállásúaknak ott van a linux. Avval egy a gond, hogy még nem elég láványos akarom mondani nincs benne annyi csili vili mint pl winfosban. Ami meg már csak erről szól. Egyenlőre a lejobb választás szerintem az almás cég terméke! Ott minden egymáshoz van tervezve. Nem mondom, hogy hibátlan de jelenleg a leginkább élhető rendszer. Van még sok kicsi oprendszer őróluk nem sokat tudok!
2011. jan. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Játékra a Windows a jobb. Kezelni is egyszerűbb, és ez sokak számára eldönti a kérdést.
2011. jan. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
@16:56: Compiz Fusionről hallottál már? :)
2011. jan. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!