Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Magnó kazetta felvételének...

Magnó kazetta felvételének digitalizálása?

Figyelt kérdés
A magnó kimenete adott (jack dugó), a számitógépen melyik bemenetet használhatom, mikrofonost? (Az hogy néz ki?) És milyen programot?
2011. jan. 3. 09:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Vagy a vonalbemenetet, vagy a mikrofont. A mikrofon általában rózsaszín, a vonalbemenet színe változó.

Arra készülj, hogy nagyon le kell halkítanod a mikrofont majd 5-6%-ra, és a magnó hagerő gombjával kell játszanod, hogy ne torzítson még. Google-be beírod, hogy free sound recorder, kb első találat. Felvételi minőségnek elég lesz egy 128kbps konstans bitrátás mp3

2011. jan. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*ha a vonalbemenetbe dugod a kábelt, azt is le kell természetesen halkítani
2011. jan. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Vonalbemenetet használd!


A mikrofonbemenettel az a baj, hogy erősítve van. Viszont a magnó kimenete is, tehát ez ahogy az előző írta torzuláshoz, és nagy zajhoz vezethet, ha nincs lehalkítva a magnó. Azonban láttam már olyat is, hogy valaki kisütötte az alaplapját vele. :) A gitárját, gitárerősítőn keresztül dugta rá a mikrofonbemenetre, és nem volt eléggé lehalkítva...


Vonalbemenet ebből a szempontból jobb, mert nincs külön erősítve, de azért ott is óvatosan.

2011. jan. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
mi az a vonalbemenet és hol találom?
2011. jan. 3. 13:54
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha van számítógéped és még hangkártyád (akár alapra épített) akkor a hangkártya egyik csatlakozója az. Olyan mint a fejhallgató kimenete.


Ha a csatlakozók színesek akkor a KÉK színű.


Ha nem színesek akkor vagy mellé írták hogy "Line In" vagy jel van mellette: egy nagy karika, benne közepes karika és ezekben kis karika aminek a közepére egy nyíl mutat kívülről.

2011. jan. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
Nehogy 128-as MP3 -ba vedd fel, a 256 a MINIMUM de inkább 320-ast aiánlok, és ha nagyon jó minőségű és mindent ugyaolyan minőségben akarsz tárolni akkor veszteségmentes tömörÍtést használj, de sztem magnó esetében a 320as mp3 bőven jó lesz, de a 128as az iszonyű szar már
2011. júl. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%
Kazettáról digitalizálva, bőven elég a 128-as MP3 is, annál jobb minőséget úgysem lehet várni. Ami még gond lehet, hogy a magnók sokszor erősített jelet adnak a jack kimeneten, meg alapból van egy alapzajuk meg torzítanak. Ha nagyon sok kazit kell digizned, vagy nem csak átmenetileg szeretnéd és fontos a minőség akkor érdemes beruházni egy magnódeck-be, sokkal jobb minőségben játszik le, biztosan sztereóban (van olyan magnó, ami csak a jobb vagy a bal oldali hangot adja ki kettőzve a kimenetre), ill. van bennük Dolby B/C zajszűrő, ami régi kaziknál hasznos lehet. Én is épp most digitalizálom a régi kazikat, a Vaterán vettem egy használt decket alig 4 ezer ft-ért, két kazettás (de egy egykazettás is bőven elég neked), van benne zajszűrő, mérföldekkel jobb minőséget ad a sima magnónál. Ami még extra, hogy oda-vissza játszós a B egysége, így semmi dolgom nincs, mint az, hogy elindítom a gépen a felvételt, elindítom a magnót, aztán ameddig le nem jár a kazetta mindent csinál magától. Még éjszaka is úgy tudom hagyni vagy reggel mikor lemegyek dolgozni ,beteszek egy 90 perces kazit, a gépen időzített felvételt állítok be (Audacity tudja remek program erre és ingyenes) 2 órára, így biztosan semmi sem marad le, a decken meg beállítom ,hogy egyszer váltson csak irányt ne végtelenítve, a gépen meg egy időzített leállítást 2 óra 10 perc utánra (ha épp nem kell amúgy is mennie pl. letöltés miatt) és mire hazaérek ott a kazetta digitalizálva. Nekem csak az a dolgom, hogy meghallgassam mi van rajta és ennek megfelelően katalogizáljam a gépen. 128-as MP3-ban (d3 320-ban is, ami al egjobb minőség) is elég hosszú felvételt lehet csinálni, a TB-os Winyók korában nem is okozhat a tárhely gondot. Még a 320-as MP3-ban is több óra felvétel belefér 1 GB-ba, ami manapság már megmosolyogtatóan kicsi méret. Hát igen a legelső számítógépemben 110 MB-os winchester volt.
2012. máj. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez egy orbitális nagy baromság, ha lehet ne terjessz, egy jobb kazetta sokkal jobb minőség mint egy 128-as mp3, és ráadásul a kettő teljesen máshogy rossz minőségű, kazi analóg zajokkal teli, az mp3 meg digitálissal és a kettő együtt már nagyon rossz lesz, ráadásul elkezdi az sz.r mp3 a zajt betömöríteni, arra mennek el a bitek. 320-as mp3 a minimum amit azért el kell várni, ha van füled és nem csak disznek.
2012. máj. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%
Vájtfülűeknél persze más tészta a dolog ,ők csakis losslessben hallgatnak zenét, ill. sokszor csak bakelitet mondván az az igazi ,de én nem ilyen vagyok, botfüllel meg untig elég egy 192-es MP3 vagy akár VBR, a magnókazetta minősége meg sosem volt stúdió szintű, a sima audio kazetta nem a minőség hanem az olcsóság jegyében született, akárcsak a VHS. Viszont egy simka piaci magnó és egy profi hifitorony ill. magnódeck között hallani a különbséget, régi kazettáknál meg az alapzajt a Dolby zajszűrő nagyon jól le tudja kezelni, a Vaterán most is van fent sok magnódeck ha szerencséd van kifoghatsz egy jó fajtát olcsón.
2012. máj. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!