Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Magnókazetta tartalmát hogy...

Magnókazetta tartalmát hogy lehet cd-re írni otthon, házilag? Mi kell hozzá?

Figyelt kérdés
Kedvenc magnókazettám tartalmát szeretném cd-re írni, mert már nem kapható és így nem tudom használni az autó cd-lejátszójában. Van rá valami mód, hogy ezt én is meg tudjam csinálni otthon? Olvastam, hogy van, aki ilyet vállal, de mielőtt hozzá fordulnék, szeretném megpróbálni, ha van rá lehetőség.
2009. jan. 28. 10:50
 1/6 anonim válasza:
76%
Játszd le a kazettát egy olyan megnón, amelynek van elektromos hangkivezetése. A vezetéket csatlakoztasd a hangkártyához.Töltsd le az ingyen letölthető Audacity programot. Állítsd mikrofon felvételre. Szerkesztheted is a felvett hangot.
2009. jan. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm dvd recorderrel kötötte össze a magnó deck-et, és úgy készített felvételt elég jó minőségben. Persze így dvd-n volt a zene, nem cd-n, de lementhető az anyag wav-ban, utána kiírható cd-re.
2009. jan. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A DVD-recorderes felvétel jól hangzik, csak át kell konvertálni 48kHz-ről 44.1kHz-re, és mehet is CD-re. De ha már megvan a wav is, érdemes FLAC-al összetömöríteni, archiválni DVD-re, mert ha megsérül a CD-d, ezután bármikor tudsz újat írni.

Ha nincs DVD felvevőd marad a hangkártyás digizés, de akkor rögtön 44.1kHz-es módba vedd fel, de ezt már leírták, de ne a mikrofonra tedd, hanem a line-in (vonalbemenetre).

2009. jan. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Szerintem az elsőnél maradok, az a legegyszerűbbnek tűnő. Már csak az a gondom, hogy lány vagyok és a férjemnek akarom készíteni a cd-t és nem nagyon értek hozzá. Hifink van, azon biztos meg tudom majd csinálni valahogy. Megvizsgálom, fogalmam sincs, hogy hol találom rajta az a hangvalamit, amit írt az első válaszadó. Valahogy megpróbálom letölteni a programot. Szerintem még jelentkezem. Nagyon köszi mindenkinek!
2009. jan. 28. 18:30
 5/6 anonim válasza:
Az elektromos hangkivezetés az pl. egy fejhallgató dugó (jack)?
2014. nov. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet azzal is próbálkozni, de RCA (fehér-piros) kivezetés az igazi.
2014. nov. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!