Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hol tudnám olcsóbban megjavítt...

Hol tudnám olcsóbban megjavíttatni a laptopom?

Figyelt kérdés
Elromlott a gépem és elvittem az itteni számítógépes üzletbe, ahol azt mondták hogy el tudják vinni egy szervizbe ahol biztosat mondanak rá, szereznek alkatrészt és minimum 2 hét mire megjavítják. Másik variáció lehet, hogy én elviszem a márkaszervizbe, ahol szerintem hamarabb megcsinálják, de vajon melyik az olcsóbb?
2011. jan. 4. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi a hibája a laptopnak


mit nem csinál vagy ha csinál is valamit akkor mit


?

2011. jan. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Egyik nap csak fogta magát és kikapcsolt, azóta nem tudom bekapcsolni. Előtte nem volt semmi jele hogy valami baj lenne. Nem merült le,nem az a baja. Végig fent volt a töltőn, és ha lemerül akkor máshogy szokott kikapcsolódni (először készenlét, aztán kikapcs, most meg simán elfeketedett)... A töltővel nincs baj mert működik ha bedugom a konnektorba, viszont ha csatlakoztatom a laptophoz akkor a töltő dobozán lévő zöld pont (ami ugye azt jelenti hogy áram alatt van) elkezd villódzani.

A laptop nem is jelzi ki, hogy töltés alatt van.

Próbáltuk, hogy működik-e, ha kivesszük az akkut és akkor sem történt semmi...


Mintha meghalt volna, körülbelül.

2011. jan. 4. 20:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Üdv :)


Nos legjobb esetben inverter hiba ami ugye azt jelenti hogy

a képernyő felfütéséhez szolgálo egység valamely alkatrésze zárlatos ez okozza a villodzást .


Vagy sajnos alaplapon valamely alkatrész zárlatos

ez utobbi sajnos drága mulatság


ha az inverteres rész nél van a hiba akkor kb 5 vagy 6 ezer FT bár ez szerviztöl és rutintol függ.


ha az alaplapon van hiba és az alkatrész cserélhető akkor is kb ennyi a költség .ha viszont nem cserélhető akkor alaplap csere ami kb 30 000 ft is lehet


De minden szervizbe lehet kérni bevizsgálást kérni ez párezer Ft 1 vagy 2 ezer pontossan nemtudom minden szerviz más és más,

ilyenkor felmérik a hibát és megmondják gogy mennyibe jönne a javitás . :)



De mielött bárhová is elvinétek ,biztossan van villanyszerelö ismerösötök a közelben vagy tv szerelö

mindegy az a lényeg hogy MULTIMÉTEREL méresétek ki a laptop adapterjét hogy rendessen ki e jön a megfelelö feszültség


:)

2011. jan. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2011. jan. 7. 21:13
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincsmit :)
2011. jan. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!