Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Körülbelül két éve vettünk...

Körülbelül két éve vettünk egy LCD tvt, a típusát pontosan nem tudom, Samsung,32"-os (82 cm-es) LCD tv, két darab HDMI portal rendelkezik, Problémám akadt a HD filmek lejátszásával! Miért jelentkeznek állandóan ezek a dolgok?

Figyelt kérdés

Igazából a problmám nem csak a HD filmeknél jött elő, de mindezt csak később, szépen sorjában, először is:


A televíziónkba a DVD lejátszó HDMI1-re van bedugva, így elvileg HD-ben nézzük a filmeket ha minden igaz, mert a TV-nk is HD felbontású, vagy ez konkrétan csak egy valódi HD filmnél jönne elő, egy sima DVD filmnél, amit eredetiben vettünk a Media Martkba, pl. a Bruce Willis Die Hard 4, ott csak képminőség beli javulás várható, nem lesz HD a film? Mert ha HD lenne, akkor elvileg nem kéne hogy a két csík belerondítson a szélesvásznú filmembe, de mégis megteszi! Akkor ez most hogy van?


A második problémám: Nagyon sok DVD filmem van, de ha már van lehetőség a HD-re, akkor értelemszerűen abba szeretném az újabb, látványosabb filmeket megtekinteni, ezért mit tagadjam, torrent oldalról letöltöttem mind a 4 Halálos Fegyvert, ami már nem új, és meg is van eredetiben, de nagyon szeretem őket, és csak a kíváncsiság hajt hogy HD-ben is megnézhessem, csak hogy ez MP4 videó fájl, 1280*720-as felbontásban, és a DVD lejátszónk egyszerűen nem látja, gondlom nem ismeri ezt a formátumot, eddig tiszta, de nem lehetne valahogy átkonvertálni, mert a 2006-os Posseidon katasztrófa is ilyen formátumban van meg, ami szintén nagyon érdekelne HD-be. Ugyanez igaz a .mkv nevű fájlokra is, ezt a formátumot egyszerűen nem kezeli a DVD lejátszó, míg a számítógépen a BSPlayer minden gond nélkül lejátsza, ilyen formátumban van meg Full HD felbontásban az utolsó cserkész, aminek szintén nagyon örülnék ha kint is megtekinthetném, nem lehetne valahogy átkonvertálni?


A harmadik problmám pedig a következő lenne:


A Frank Miller képregénye alapján készült Sin City- A bűn városa című filmet(2005) sikerólt megszereznem, HQ-nak jelzett minőségben, a film felbontása 720*384, amit ha jól tudok, DivX, ami nem a legjobb, de nem is rossz, na szóval az ezzel a probléma, hogy ha bent nézem a számítógépemen, a kicsi TV-monitoromon(19" 50 akárhány cm)akkor semmi pixel, képhiba, kristály tiszta a kép, de ha kiviszem a nagy TV-re dvd-n, akkor néha teljesen randomba be pixelesedik a film, ugyanez igaz a 2008-as Sly filmre, a John Rambora is. Nem tudom mi lehet, elnézést az érthetetlen fogalmazásért, sajnos nagyon kapkodnom kellett. Régebben eléggé otthon voltam ezekben a dolgokban, internet közelben vagyok, bármit le tudok tölteni ami kellhet a tökéletes filmes élményhez, ha megkapom a megfelelő választ, 15/F


És még egy utolsó kérdés: Vlalaki le tudná nekem írni akkor ezeket a formátumokat, felbontásokat, hogy mi hogy van, melyik hogy játszható le? Tudom hogy nagyon sok van belőle, de én sajnos nem nagyon értek hozzá remélem hogy dióhéjban valaki kisegít:)


2011. jan. 26. 17:28
 1/6 A kérdező kommentje:
És még azt kifelejtettem hogy Orion DVD 5400 a DVD lejátszónk típusa! és HDMI1-re van berakva
2011. jan. 26. 17:30
 2/6 Hülyeválasz ***** válasza:

El vagy varázsolva a fogalmak terén, de rendesen.

DVD formátumban sosem fogsz "HD" filmet nézni.

DVD: 720x576 pixel (oké, ntsc satöbbi...)

HD "Ready": 1280x720 pixel

"FULL" HD: 1920x1080 pixel


Tehát tegyük fel vany egy full hádé tévéd aminek van 1920 képpontja vízszintesen és 1080 függőlegesen hiába küldöd rá a 720x576 felbontású dévédé filmet a 720x576-nál akkor sem fogsz többet látni, ezért a "felkonvertálás" "parasztvakítás" HDMI kábel ide vagy oda (ami ugye digitálisan továbbítja a képet és a hangot (röviden, tömören)).

Szóval a megoldás, hogy veszel egy médialejátszót (hálózati lejátszót) olcsót mobil vinyóval vagy drágábbat beépítettel, és arról játszod le a letöltögetett MKV WMV hádéket.


Videoformátumokba meg ne menjünk bele, mert nincs kedvem regényt írni, lényeg, hogy a DVD lejátszó az MPEG-2 -es (MPEG-1 -es) formátumot támogatja, a DivX-es DVD lejátszó a legtöbb kódolású AVI-t, XVid-et. Gyakorlatilag a meglévő cuccoddal ennyi érint (hacsak rá nem kötöd a pc-t a TV-re, ha tudod). Bővebb infó itt: [link] , de felesleges.

2011. jan. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kössz szépen a választ, hát igen, nem voltam vele túlzottan tisztában, a DVD felbonással tisztában voltam, na meg azzal is hogy ettől nem lesz még HD a filmem, de azt hittem hogy azért jobb lesz a képminőség:(


és egy ilyen vacak amit emlegettél mennyibe kerül kb.?

2011. jan. 28. 09:51
 4/6 Hülyeválasz ***** válasza:
20e+ -tol mar erdemes vasarolni. asus o! play.......
2011. febr. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
KÖsz szépen, nagyon sokat segítettél!
2011. febr. 13. 16:20
 6/6 anonim ***** válasza:

Felbontás =~ a képet alkotó képpontok száma, oszlop x sor

lásd kép [link]

A DVD szabvány 768x576 képpont méretü, (a HDMI csatlakozás, azaz digitális jelátvitel csak a jeltovábbitás digitális-analog konvertálás hibákat küszöböli ki) ez nem lesz 1920x1080 HD.


A HD filmek konvertálása nem megoldás (a dvd-n történő lejátszáshoz) mert pont a lényege, a nagy felbontás veszne el.


Három lehetőség a HD filmekhez:

1, számítógép és a TV csatlakoztatása -elöny: szinte minden lejátszható -hátrány: erösebb sz.gép kell, a gépet a tv közelébe kell helyezni

2, BD lejátszó - azok a tipusok, amelyek az mkv-t is lejátszák (bluray-mkv hasonló ez mint a DVD-divx)

3, médialejátszó (talán ez a legolcsóbb megoldás)

néhány teszt

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

és az árak

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. ápr. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!