Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy lehet alsó macskakörmöt...

Hogy lehet alsó macskakörmöt tenni?

Figyelt kérdés
multkor láttam hogy a tesóm a "-jelet alulra tette, meg kérdeztem hohgy hogy csinálta, de k.csög és nem monja meg :D
2011. jan. 26. 20:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%
Két darab vessző?
2011. jan. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az alulra tett "-jel az igazi idézőjel, a 2-es billentyűvel macskakörmöt tudsz csinálni. Tehát a kérdés jó, csak a megfogalmazás tér el.


Az alsó idézőjel kódja: Alt+0132 = „

Felső idézőjel kódja: Alt+0148 = ”

Az angolban használt idézőjel (macskaköröm) kódja: Shift+2 = "



„idézett szöveg”

"macskaköröm"

2011. jan. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
az idézőjel nem a - jel?
2011. jan. 26. 21:24
 4/12 A kérdező kommentje:

jajj, nem szóltam, hülye vagyok :D

a - jel rájöttem hogy gondolata jel :D

akkor köszi szépen ^^

2011. jan. 26. 21:24
 5/12 A kérdező kommentje:
am ha itt tartunk akkor az angolok nem idézőjelet használnak hanem macskakörmöt? :O (mármint úgy papírra íráskor is?)
2011. jan. 26. 21:26
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

a - karakter a kötőjel. A gondolatjel ilyen: — (ez hosszabb), és még van egy harmadik hosszúságú jel is, mindhármat más körülmények között használják, de mi magyarok egységesen mindhárom dologra ugyanazt. A kötőjelet a gondolathely helyett, és az igazi időzőjel helyett a "-kiemelőjelet. Leginkább a berögződés miatt és a gyors elérés miatt.


Mivel a billentyűzettel elvégzendő parancsok angol eredetűek (ugye a ctrl+c a copy (másolás), ctrl+p a print (nyomtatás, ctlr+o az open (megnyitás), stb.), ezért a mi billentyűinkre is az angol megfelelő van nyomtatva és programozva. Itt is, és ott is használnak egyszeres és kétszeres idézőjelet ahogy a szövegkörnyezet kívánja, csak nálunk elöl lent van, hátul fent; az angoloknál a nyitó és záró jel is fent van, ezért a billentyűn is a felső érhető el csak.

2011. jan. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

aha, köszi^^

most a gondolatjel nem lényeges anyira, azt öszekevertem az idézőjelel :D

2011. jan. 26. 21:50
 8/12 anonim ***** válasza:
a 20:59 -eskétől kérdezném,hogy laptopon,amin nincs számbillentyűzet,azon hogy lehet az alsó macskakörmöt megcsinálni ?
2011. jan. 27. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
laptopon is van fölöl számok, vagy nincsenek? vagy azon nem lehet megcsinálni? (nem értek a laptophoz)
2011. jan. 27. 06:43
 10/12 A kérdező kommentje:
látom nem lehet, de van az a karakter tábla, azon ki lehet keresni de nem lehet egyszerő úgy vele írni :S
2011. jan. 27. 06:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!