Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan telepítsem újra a...

Hogyan telepítsem újra a Windowst a laptopomon?

Figyelt kérdés
Van egy laptopom, ami az utóbbi időben sz*rakodni kezdett. Lefagy, eltűnik a képernyő, és nem tudom visszakapcsolni, vagy esetleg már bekapcsolásnál nem jelenik meg a képernyő. Gondoltam, újratelepítem. Megpróbáltam úgy újratelepíteni, hogy BIOS-on keresztül. Itt még nem is volt probléma, mivel elindult a telepítés, csakhogy közben lefagyott ez is. És nem tudtam vele mit kezdeni, tehát maradt a Reset gomb. Na tehát. Ezek után, mit lehetne csinálni a géppel?
2011. febr. 18. 16:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is állítsd vissza a BIOSZ-t alapbeállításra és csak a bootolási sorrendet piszkáld. Nézd meg hogy nem e nagyon poros a processzor hűtő rendszer. Ha igen takarítsd ki. Ha erre sem változik, akkor próbáld meg egy másik memóriával a telepítést, mert előfordulhat hogy a RAM megsérült vagy olvashatatlan. Ezt okozhatja vírus is de ez a ritkábbik eset. Ha ez után is jelentkezik a probléma ellenőrizd, hogy az akkumulátorod nem e ment tönkre.


Windows telepítéskor:

Ha telepítő lemezt beteszed és arról bootolsz be akkor elkezdi telepíteni a rendszerillesztőket majd a kép elsötétülése után bejön a merevlemezed. Én a helyedben teljesen leformatálnám az egészet, azért hogy kiderüljön hogy nincs e merevlemez problémája, tehát nincs-e a winchesteren valami szektor hiba amit nem tud olvasni.

2011. febr. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. Format c:

2. Instal Linux Mint

Ha maradsz a windosnal akkor nézd meg a biosban hogy a hdd beállítás nem ACHI-n van e. Az szokot nemtetszeni neki. Ha sikerül telepíteni akkor is külön particióra rakd az oprendszert. Úgy sok kellemetlenségtől megkimélheted magad.

2011. febr. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!