Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit ajánlatok pendrive-ról...

Mit ajánlatok pendrive-ról boot-olni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A gépemen valamiért nem akar elindulni az XP, betöltés közben mindig kifagy, nem tudok mit csinálni vele, csökkentett módban sem fut. Ez nem is lenne baj, mivel már egy ideje formázni akartam a gépet, újratelepíteném a Windows-t, de vannak a meghajtón fontos adatok, amiket le szeretnék előtte menteni. Mivel laptopról van szó, nem megoldható, hogy kiveszem a winchestert, majd beteszem másik gépbe.

Hallottam régebben olyan oprendszerekről, melyek bootoláskor egy külső meghajtóról indíthatóak. Jó lenne, ha pendrivera lehetne feltenni, arról boot-olni, és lementeni a dolgokat. Valakinek valami ötlet? Most Slax-szal próbálkoztam, de nem találtam sehol sem fájlkezelőt rajt, legalább is csak a pendrive-ot látta szerintem.

Köszönöm a segítséget!


2011. febr. 25. 00:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Hiren's bootcd on usb howto: [link]

letöltő-linket a googleval nyilván találsz.

2011. febr. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Boda Gergő ***** válasza:
Win XP Minimal, Ubuntu/Kubuntu/SuSe/Mandriva/... Linux.
2011. febr. 25. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Pj0tr ***** válasza:

Vagy beteszed a win cd-t és vagy a javítás vagy a telepítés (formázás nélkül) opciót választva megoldod a problémát. Annyi életet lehet a rendszerbe, hogy a fájlokat le tudod menteni.

Mivel laptopról van szó lehet, hogy a telepítő olyan hozzá, hogy csak partíciót adsz meg és képből installál. Ekkor kérsz egy telepítő cd-t havertól és lásd első pont.

2011. febr. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!