Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen routert ajánlanátok? ...

Milyen routert ajánlanátok? Van két wifis okostelefonom és azon is szeretném az otthoni internetet használni. Az otthoni internetem 40/20 Mbit/sec digis net. Árban kb 10-12 ezerben gondolkodom.

Figyelt kérdés
2011. márc. 2. 05:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Linksys. De lehet, hogy kicsit 12 fölött lesz. Az igazi a jó öreg WRT54GL lenne.
2011. márc. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 P.O.C. ***** válasza:

WRT54GL?! Még viccnek is rossz. :) Elavult belső, sajnos változatlan árcédulával. Hiába 10/100 -as LAN/WAN, a WAN port átersztőképessége úgy 60 Mbps -nál megáll, még Open WRT-vel is. Linksys-ből egyébbként se nagyon lehet venni értelmes példányt 20 000 Ft alatt.


DIGI netnél kicsit előrelátóbbnak kell lenni. Én a TP-Link TL-WR1043ND -t ajánlom. Jobb helyeken már 12 eFt környékén beszerezhető:

[link]

Gigabites LAN/WAN portok, USB port külső háttértárak számára, végleges Wi-Fi N szabvány támogatása (3 antennás MIMO), és még napestig sorolhatnám. Hardveresen a WRT54GL -nek pont a duplája, és ez is okosítható alternatív firmware -ekkel. A WAN port áteresztőképessége kb. 150 Mbps. Szóval én nem haboznék. :)

Amúgy nekem is ilyen van, laptoppal, PDA-val és egy asztali géppel használom 15 Mbps -os nettel. Atom stabil. :)

2011. márc. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"WRT54GL?! Még viccnek is rossz. :) Elavult belső, sajnos változatlan árcédulával. "


Az egyik legmegbízhatóbb router "consumer" kategóriában... Az új Linksysek közt se nagyon van megbízhatóbb. legfeljebb gyorsabb és dizájnosabb.

2011. márc. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 P.O.C. ***** válasza:

Én cseppet sem a megbízhatóságát szapultam.

Mondtam is E L A V U L T ennek ellenére még mindíg DRÁGA!


Ezt kapod 15 eFt -ért (Linksys WRT54GL):


CPU: Broadcom 5352EKPB @ 200 Mhz

Flash size: 4 MB

RAM: 16 MB SD

LAN/WAN: Csak 10/100 Mbps

Rádió: Csak B/G (MIMO)

USB: Nincs


Ezt kapod 12 eFt -ért (TP-Link TL-WR1043ND):


CPU: Atheros AR9132 rev 2 @ 400 Mhz

Flash size: 8 MB

RAM: 32 MB DDR1

LAN/WAN: 10/100/1000 Mbps

Rádió: B/G/N (MIMO 3 antennás)

USB: Van


Az alternatív firmware -eket mindkettő támogatja. Ezek után én ki merem jelenteni, hogy a Linksys -nek harmatgyenge ár/érték aránya van. A Linksys mostanában csak a nevéből akar profitálni, főleg azóta mióta felvásárolta a Cisco. Amúgy WR1043ND megbízhatóságával sincs az égvilágon semmi probléma.

2011. márc. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!