Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi baja a gépnek? Eleinte még...

Mi baja a gépnek? Eleinte még kb 10 perc után fagyot meg most már kép sincs a monitoron, gép felpörög minden ok. Kivetem a videó kártyát igy viszont müködik. Ismerösömnél teszteltük a kártyát ott müködött tökéletesen.

Figyelt kérdés
gép számitógép nincs kép
2011. márc. 9. 03:32
 1/7 anonim válasza:

szar a videókártya. a két "t" betűre meg figyeljél, mert így nagyon látszik rajtad, hogy csak max 8 osztályt végeztél.


fagyot = nagyon hideget.

fagyott = nagyon hideg volt.

kivetem = megvetem, ezentúl nem barátkozok vele

kivettem = valamiből valamit kiszedtem.

2011. márc. 9. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valószinűleg döglődik a tápegységed, és ha a videokártya is benne van, akkor nem tud megfelelő teljesítményt leadni. Nem csodálkoznék, ha Codegen, Mercury, HKC vagy hasonló kínai csoda lenne az a tápegység.
2011. márc. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 teszla ***** válasza:
90% hogy táp lesz a hunyó.esetleg portalanítsd,az alaplap mindkét felét.(tegnap hoztak gépet javítani hogy mindig ujraindul magától,annyira poros volt hogy nemlátszott a déli híd!!!!)
2011. márc. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"gép számitógép nincs kép"

???


Szóval videókártyával nincs kép, nélküle viszont működik minden? Akkor egyszerűen csak az alaplapi videókártyába van dugva a monitorod kábelje, közben meg a másikat próbálja a gép használni.

De ha rendesen leírnád a problémád, meg, hogy milyen alaplapod, videókártyád és tápod van, akkor megkapnád a pontos választ is...

2011. márc. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Első hozzászólónak írnám: lehet, hogy Te nem 8 osztályt végeztél, de az biztos, hogy Te se tudsz helyesen írni. :) A "figyeljél" elég helytelen, mivel a helyes változata csak egyszerűen "figyelj". Elsőnek tanulj meg helyesen írni, majd utána oktass ki mást.
2011. márc. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat a sok helyes írásért, de a késői órákban írtam a kérdést. Annyi a lényeg h most nincs videó kártya a gépembe, mert kivettem, és igen most a alaplapba van dugva a kábel. Szóval olyan mintha a kártya lenne a hibás, csak ismerősömnél hibátlanul működött.Lehet hogy a táp a bűnös, de akkor át vágtak mert nem régen volt szervizben és akkor új tápot kapott.
2011. márc. 9. 15:39
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld meg a következőt:

1. vga kiszed.

2. bekapcsol

3. BIOS - beállít: alaplapi VGA off (vagyis inkább külső VGA előnyben mód, mert azt könnyebb vissza rakni, ha mégis a vga a hibás...)

4. mentés és kilépés (save and exit)

5. kikapcs

6. vga be

7. monitor kábel át az imént betett vgaba

8. bekapcs

9. ha ekkor sem megy, akkor valami tényleg hibás. úgy értem hardware hiba...


De írd le a vgad és a tápod márkáját, meg azt is, hogy kb. mik vannak a gépben, mert ha a vga keveset evő fajta, akkor nem valószínű, hogy a tápod lenne rossz.

Ja és próbáld meg portalanítani belül mielőtt berakod a vgat. (ha elég por szorul a PCI-E csatlakozóba az érdekes eredményeket szokott produkálni... meg a por amúgy sincs ott mit keressen :P)


Amúgy meg nem értem az ilyen Keny20 félék minek írnak ide, ha csak másokkal kötekednek, de a kérdésre semmiféle választ nem adnak... Amúgy a "figyeljél" és a "figyelj" között pont annyi a különbség, mint a "felesleges" és a "fölösleges" között. (További magyarázatért kérlek fordulj értelmező szótárhoz.)

2011. márc. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!