Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Lelassult a gépem, szaggat a...

Lelassult a gépem, szaggat a videó, akad az egér. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Próbáltam töredezettség mentesíteni.

Kiírta, hogy nem folytatható, mert inkonzisztencia hibát észlelt.

Lefuttattam a chkdsk-t, amit ajánlott a hiba elhárítása érdekében.

Nem történt javulás, a töredezettség mentesítést továbbra se tudom elvégezni a c meghajtón, ugyanaz a hiba üzenet miatt.

Vagy lehet, hogy az se segítene?

Nem értek hozzá túlságosan, már délután óta ezzel szenvedek, és mostanra fogyott el a türelmem, hátha itt tud valaki segíteni.


2011. okt. 27. 00:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Ha nem értesz hozzá, legegyszerűbb, ha újrarakod a vindózt.
2011. okt. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Ok.

Más ötlet?

2011. okt. 27. 00:22
 3/25 anonim ***** válasza:
Nézd meg a vinyót, hogy UDMA vagy PIO módban van-e. Ha PIO, akkor az is okozhatja. Nézd meg a HDD Regenerator programmal, hogy hol és mi a hiba a vinyón (kijavítani ne állj neki aktív rendszervinyót, csak ha másikról bootoltál).
2011. okt. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Az elsődleges IDE csatorna PIO-ban van.
2011. okt. 27. 00:42
 5/25 anonim ***** válasza:

Na, akkor az a hiba. :)

[link]

Itt találsz leírást a 6. pontban, hogy hogyan kapcsolhatod vissza UDMA-ra regeditben.


Nekem is ez volt a hiba, szektorhiba okozta, tegnapelőtt már bootolni se tudtam miatta, HDD Regeneratorral még sikerült visszahozni, most megy, de hosszú távon csak a formázás és újratelepítés a megoldás.

2011. okt. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Akkor ez a merevlemez halálához fog vezetni hamarosan?

1,5 éve vettem...

2011. okt. 27. 00:49
 7/25 anonim ***** válasza:
Igen, bár a formázás lehet, hogy segít rajta. Egy ismerősömnek ugyanez volt a baja, és formázás óta tünetmentes. Én is ráveszem magam lassan, hogy újrarakjam, hátha nekem is sikerül. Az én vinyóm kb 6 éves lehet.
2011. okt. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Amúgy most éppen töredezettség mentesítem a D meghajtót.

Elindíthatom ennek ellenére ezt "pio-udma" dolgot, vagy várjam meg amíg végez?

És köszi az eddigi segítséget!

2011. okt. 27. 00:57
 9/25 anonim ***** válasza:
Megcsinálhatod közben nyugodtan regeditben, csak újraindítás után állítódik majd vissza. De szerintem ne most töredezettségmentesíts, mert megsütöd a procit (a PIO mód miatt lecsökken a vinyó adatátviteli sebessége és a procit indokolatlanul dolgoztatja, ezért szaggat).
2011. okt. 27. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Akkor most leállítom a t-mentesítést, és ha visszaállt UDMA-ba, akkor elkezdem újra.

De nem tudtam rájönni mi lehet a regedit, hol találom.

Ebben még segítenél?

2011. okt. 27. 01:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!