Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik lenne a legjobb Linux...

Melyik lenne a legjobb Linux változat?

Figyelt kérdés
Van egy régi gépem (256 ram, 38Gb merevlemez), van rajta win xp op.rendszer. Szeretnék mellé Linuxot is feltenni. Ti melyik változatát ajánlanátok? Érdemes egyáltalán erre a gépre 2 rendszert telepíteni, mármint, nem fogja túlságosan lelassítani?
2011. márc. 13. 13:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a két rendszer nem egyszerre fut (vagy az egyiket vagy a másikat választod a boot menüből) így lelassítani nem fogja a gépet.

Ráadásul úgyis érdemes külön partícióra telepíteni a őket (A linux ugyan írja olvassa a windows filerendszerét, de ha azt mondom nem ideális olyanra telepíteni még finom voltam.).

Melyik linuxot... kezdőnek hangzol így valami grafikusabbat (Fedora / RedHat, Mandriva, SuSE, Ubuntu stb.) és mivel régebbi gép valami régebbit... bár jobban belegondolva azokra meg már csomagokat találni nem lesz egyszerű... Na mindegy. A lényeg, hogy ne azt csináld amit annó én :D Mármint kipakoltam magam elé 4 féle telepítőlemezt: "Ez lesz! Ennek tetszik legjobban a SZÍNE!" (Nőből vagyok nem tehetek róla. :D )

2011. márc. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
xubuntu... Ez egy ubuntu változat, kimondottan ilyen teljesítményű gépekre.
2011. márc. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Akkor azt mondod, ha van xp rajta, akkor telepítésnél új partícióba a Linuxot. Többféle linuxot használtam már, telepítésükkel még nem akadt dolgom, így nem ismerem a helyigényüket.

Ehhez a változathoz mit szóltok? Érdemes megpróbálni?

vagy jobb a xubuntu?

2011. márc. 13. 13:53
 4/10 A kérdező kommentje:

hopp, a link lemaradt.

Tehát ez? [link]


vagy xubuntu?

2011. márc. 13. 13:54
 5/10 anonim ***** válasza:
xubuntu-hoz nem volt szerencsém. (Színre SuSE-t választottam. :D ) A linken található olyan kis aranyos. Hmmm... úgy tűnik legalább részben kompatibilis a SuSE csomagjaival (ez jó pont. Arra szinte minden vacak van :D ).
2011. márc. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Suse nekem is van, olyan kék az eleje, de már régi változat, a géphez adták, mikor vettem.Eleinte hónapokig angolul használtam(egyből a mélyvízbe), de még így is jobban szerettem, mint most a Windows rendszereket, de sajna a suli és a legtöbb hely win párti, így kell lennie annak is a gépen.
2011. márc. 13. 16:29
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen. Az oktatásnak nagy felelősége lenne... Mindig azzal jönnek, hogy azt tanítják ami elterjedt. De ha nem tanítanak mást azzal megakadályozzák a piacon a versenyt... ami bebetonozza a PiciPuha piacvezető szerepét. :/ Ehhh. Túl sokat gondolkozom. :D
2011. márc. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ajánlom még a Debiant és a BlackPanther OS-t, bár ha a gép alkatrészei régiek, akkor régebbi változatok kellenek.
2011. márc. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Puppy linux

mer' ezt még senki nem mondta.. :)

2011. jún. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan felteheted a SUSE-t, az is inkább grafikus, és elég lesz akkor cserélned, ha van valami gubanc.
2011. jún. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!