Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A felsorolt Linux Opercáiós...

A felsorolt Linux Opercáiós rendszerek közül melyik a legjobb és legbiztonságosabb? 1. Ubuntu Linux 2. Suse Linux 3. Debian Linux 4. Uhu Linux 5. Uhu Linux (Office változat)

Figyelt kérdés

Szeretnék átváltani Linux Operációs rendszerre mert hallottam sok embertől hogy a Windows nem olyan biztonságos és nem olyan könnyű használni és dolgozni vele mint a Linuxxal és ezért kérdezem meg tőletek hogy melyik változat a legjobb és legbiztonságosabb a válaszokat előre is köszönöm


Aláírás:Péter


2009. aug. 19. 01:12
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Én mindenképpen az Ubuntut ajánlanám. Megbízható, stabil és felhasználóbarát. Könnyen megtanulod a kezelését.
2009. aug. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Sajnos nincs legjobb és legbiztonságosabb linux, csak jó és megbízható linux disztribúció.


Debian-t én nem ajánlom kezdő linuxosnak. Már a telepítőjétől is meg fog ijedni. :-) Nem tudom, hogy mostani telepítője milyen, de amikor utoljára használtam... (inkább nem is folytatom). A másik három linux disztrónak elég könnyen kezelhető a telepítője.


Nekem viszont az a véleményem, hogy a Windows-t könnyebb használni, mint a linuxot. Ezt majd megtapasztalod egy kis idő után. Igaz, lassan három éve SuSE-t használok, és meg vagyok vele elégedve.

2009. aug. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Kiadásonként változó!

Debian Sarge(3.0) Sokkal erősebb még a mai ubuntu-knál is, de sajnos kárukra fordult a kocka, a Lenny(Debian 5.0) súlyos hibákat tartalmaz, nem biztonsági réseket, hanem szegmens hibával lépnek ki a programok, vagy el se indulnak. :D De ezeket csak a grafikus rendszerben tapasztalatam, alaprendszere még mindig atom biztos.

Viszont a legnagyobb támogatása az Ubuntunak van, tudni kell róla hogy az Ubuntu Debian alapú, és mindmáig Debian az alaprendszere, jogos lehet a felmerülő kérdés hogy akkor miért csináltak belőle küln disztrót, hát mert egyediek a csomagjaik. De a futtatási környezet, az alaprendszer Debian.

Fedora és egyéb Linuxokat nem ajánlok, mert nem fogod tudni használni amiatt, hogy nincs alá normákisan semmilyen program fejlesztve. Kiszolgálónak megteszi, de otthoni használatra Ubuntu van készítve. Suse nekem nem jött be, DVD, 3 óráig települ, + mivel laptopon volt, állandóan ment a hűtő venti, amitől 3 hónapon belül szivacsos volt a portól a hűtőborda. :D

Szóval egy kicsit nagy az energia felvétele. Debian és Ubuntu esetében még a töltő is alig melegszik, ritka hogy bekapcsoljon a hűtő. Ubuntunál jelenleg biztonságosabb linux nincsen, mivel nagyon sokat adnak a biztonságra, viszont a DEbian alaprendszer sokkal erősebb, de ott meg mint említettem a grafikus környezet gyengélkedik mostanában. :S

2009. okt. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Tud valaki szerverre ajánlani debianon kívül, kevés memóriát használó linuxot? Pl gentoo-t próbált valaki?
2010. jan. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ubuntu Linux. Azt a legkönnyebb felrakni.
2012. júl. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
RHEL/Fedora/Sientific Linux
2014. febr. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fedora / Suse / Mageia (ez kissé fapados)
2014. ápr. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!