Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Normális-e az, hogy egy...

Normális-e az, hogy egy laptop processzorának a hőmérséklete 60-80 fok között van?

Figyelt kérdés
Hali! A tesóm laptopjánál a proci hőmérséklete magasabb mint 60 Celsius fok! Egy picike ventinlátor hűti, de nem mindig! Amikor a gép be van kapcsolva, a ventinlátor elkezd hűteni! Hűti kb 5-6 percig utána leáll a ventinlátor és a proci hmérséklete mewg 40-50 fok között vabn! Aztán 5 percel később megint beindul és ismétli ezt folyamatosan!
2011. márc. 20. 13:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Igen, úgy működik, ahogy kell..

Alacsonyabb hőmérséklet persze jobb lenne, de az több ventillátorjárást és nagyobb fogyasztást (akkuról is) jelentene.

Jól van, ahogy van, de azért fél évente tisztítani kell a processzort és környékét..

2011. márc. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Szia! Ez közel sem normális, a következő tippem van: sokat ölbe van tartva, vagy asztalon és nem tud szellőzni az alja és azért melegszik be (lehet kapni nem horror összegért laptop hűtőt amire rákod is normális hőmérsékleten fog működni)
2011. márc. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az aksi tönkrement, kivettük belpőle, így a töltője tartja áramon! Az aksija max csak 45 percet bír ki, és ha benne van a képernyő is elkezd viloogni, és elsötétül az egész!
2011. márc. 20. 13:50
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszike! Utána fogok nézni, kitisztítom a ventinlátorát és veszek egy hűtőállványt! És ha nem asztalon akkor min legyen? Ölben nem tartjuk(mostanában) d eaz asztalon ott igen! Stzokatm olyat csinálni, (mivel a laptop az ablak mellett van) Ezért felemelem a laptopot, kinyitom teljesen az alakot, és beengedem a hideg levegőt, hogy legalább 1-2 fokkal enyhítse a laptopot!
2011. márc. 20. 13:52
 5/13 A kérdező kommentje:
Ez már hetek óta így van! Tehetett eddig valamilyen kárt benne? Pl: lassabb lett, egy egy alkalmazást hibásan nyit meg! stb? Az a helyzet, hogy az egy céges laptop, így nem nagyon hiszem, hogy az apám egengedje hogy szétszedjem! A régi gépben én raktam be a DVd olvasót, ésláttam, hogy a régi gépem tele van porral, és kezdetben pókhálókkal! Hoztam egy rongyot (volt rajta szerintem egy kicsi portörlő spray is) és fogtam magam, és az áramkörökön keresztül áttörölgettem! Nem lett semmi baja! Szerencsére!
2011. márc. 20. 14:02
 6/13 anonim válasza:
Nem hiszem hogy lenne baja, de azért hosszú távon nem nagyon nyerő ötlet hogy ilyen magas a hőmérséklete, a por kitörlése még jó ötlet, de hűtőpadot kapsz 1000ft ért dekoratív és hűt :)
2011. márc. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hát! Azt mondta az apám, hogy miért? Az ő laptop hőmérséklete mennyi? na mindegy! A tesóm laptopjának tulajdonságai:

Intel Pentium 1.6 GHZ

Merevlemez 37,5GB Operációs rendszerrel együtt! Nem írtam félre! 37,5GB az alap, abból most 20Gb a szabad!

Alaplap: Azt hiszem DDR3

RAM: 480MB

Videókártya memória: 120 130 Mb szerintem az egyik játék 2128 MB-ot fogott le a vidiből, és már ott

ronda képet adott! az utak sárgák voltak, és a fákat nem mutatta, hanem helyettük a földben egy nagyy barna kockát!

2011. márc. 20. 14:25
 8/13 anonim ***** válasza:
Ez érdekes én laptop lábbal hűtöm a gépet mégis a proci magok 50 - 56 C fokon vannak
2013. márc. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Alapkérdés??

Mikor volt utoljára SZÉTSZEDVE és kitakaríttatva, processzor újrakenve?

Ezt kell megcsináltatni és utána lehet beszélgetni processzorhőmérsékletről, hűtőpadról venni-nem venni stb..

2013. márc. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
soha
2013. márc. 9. 12:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!