Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mire figyeljek, ha magánszemél...

Mire figyeljek, ha magánszemélytől veszek laptopot használtan?

Figyelt kérdés
Eddig nem volt még laptopom, csak asztali gépem. Mik azok az alapvető tartozékok, kábelek, amik tuti, hogy tartoznak egy laptophoz? Azt tudom, hogy kb milyen paraméterei legyenek ahhoz, amire én akarom használni. Szóval ennyire értek hozzá, meg újra tudom telepíteni, tudok programokat rakni rá. De pl azt nem tudom, hogy laptophoz ugyanúgy jár alaplap, videókártya, hangkártya telepítőlemez? Mik azok, amiket tuti meg kell hogy kapjak a géppel együtt?
2011. márc. 24. 16:38
 1/6 Panda Péter ***** válasza:

a laptopba ugye minden bele van integrálva, szóval kapni fogod magát a gépet, hozzá a töltőt, meg egy telepítőlemezt, esetleg egy táskát, de több mindenre ne számíts.

amit viszont nagyon érdemes megnézni:

1, nincs-e rajta külsérelmi nyom, repedés, törés, illesztési hézag, nyikorgó zsanér, elhajlott burkolat, bármi. ez a legfontosabb. ha műanyagből készült gépet veszel, akkor különösen alaposan vizsgáld át, nehogy két héttel a vásárlás után valamije megadja magát, mert a consumer gépek burkolatjavítása iszonyat drága.

2, a monitor állapota, nézd meg, hogy nincs-e rajta pixel, vagy szubpixel hiba

3, a merevlemez állapota, érdemes mondjuk a HD Sentinel progit felrakni a gépre, és megnézni a merevlemez állapotát, ha 100%-os alatti a kondíció, akkor vigyázni kell

4, megnézni az akksi elhasználódottságát, mondjuk az everest vagy aida64 progikkal.

2011. márc. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Meg azt hallgasd, hogy nem kattog-e a merevlemez, mert akkor nem húzza már sokáig.
2011. márc. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Panda Péter ***** válasza:
ha kattogós a vinyó, azt valószínűleg a sentinel is látni fogja :D
2011. márc. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Még annyi, hogy szóval nem pofátlanság ennyire körbenézni a gépet, még külsőre oké, de az hogy feltegyek rá egy programot és megnézzem vele, hogy azok-e a paraméterek, amiket mondtak. Nem fogják ezt rossz néven venni?

2011. márc. 24. 18:02
 5/6 Panda Péter ***** válasza:
ha normális az eladó, nem fogja rossz néven venni, ha meg nagyon ellenkezik, akkor lehet hogy titkolja a gép valami hibáját vagy hiányosságát. szerintem nem gond, ha az ember nem akar hibás terméket venni.
2011. márc. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Így igaz.
2011. márc. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!