Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Érdemes a film felbontását,...

Érdemes a film felbontását, képarányát, hangcsatornáinak számát változtatni?

Figyelt kérdés

AVI fájlokat írok ki DVD-re a ConvertX to DVD fizetős változatával. A filmek képaránya áltatlában 16:9, 2:35:1, vagy 1:800 valamennyi. A programban alapbeállítás szerint a forrásnak megfeleő lesz a felbontás a DVD-n, de én úgy állítottam be, hogy mindig 16:9 legyen, mert olyan a TV-m képaránya. Minőség rovására mehet, ha megváltoztatom a képarányt?

A felbontás alapértelmezés szerint FULL D1 (PAL-t állítottam be formátumnak, tehát 720*576), ezen nem változtattam. Ezt is érdemes forrás szerintire, és ha nem, akkor milyenre?

A harmadik dolog: most nekem az audiókonvertálás forrás szerintire van állítva (alapbeállítás). Ha beállítom 5.1-re, és kiíráskor átkonvertálja a sztereó hangot is, akkor az ugyanolyan lesz mintha eleve 5.1-es hanggal lenne meg a film?

És végül: érdemes AC-3-ból DTS-be konvertálni a hangot? A program szerint így kompatibisebb, de nem megy a minőség rovására?


2011. márc. 26. 17:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Képarányon ne változtass, mert torzul a kép. A forrástól jobbat nem tudsz,csak rosszabbat.

Sztereóból nem lesz 5.1! Honnan vegye a további 4 csatornát, ha az nincs a forrásban?

A DTS magasabb minőség mint a dolby digital. Tehát felfelé nem tudsz konvertálni. Szerintem mindent alapra állíts és nézd meg hogy sikerül és akkor változtass ha valami nem tetszik.

2011. márc. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, így már tisztább a kép :D.
2011. márc. 30. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!