Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Két számítógépet kötnék össze...

Két számítógépet kötnék össze otthoni kapcsolattal. A varázslót végigfuttattam mindkettőn az asztali sz. Géppel elérem a megosztott adatokat a laptopról, de a laptop nem enged hozzáférni az asztali géphez. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Lépjek kapcsolatba a rendszergazdával,de mit állítsak be?

Mindkettő ugyanazokkal a beállításokkal megy.


2009. febr. 26. 09:14
 1/2 AdamMcKraken ***** válasza:
Elsősorban, milyen oprendszered van a két gépen? Fontos h mindkét gépen ugyanabban a munkacsoportban legyetek, illetve a TCP/IP protokol szerint ugyanabban a tartományba legyetek vagyis legyen beállítva az IP cím, hálózati maszk, DNS manuálisan, ne automatikusan! Bár elvileg úgy is működnie kellene, de nekem úgy még SOHA nem ment, se XP se Vista alatt.
2009. febr. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
XP. proff. van a gépekre telepítve. A minkacsoport beállítását láttam hol kell csinálni,de a többit amit írtál nem tudom hol kell megnézni beállítani.Ha ezt pontosan leírnád. Nagyon köszönöm a segítséget.
2009. febr. 27. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!