Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám lecserélni a...

Hogyan tudnám lecserélni a használt számítógépemet egy hasonló teljesítményű laptopra, úgy, hogy ne kelljen ráfizetnem? Csak komoly válaszok, tanácsok érdekelnének.

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a laptop alkatrészek drágák, stb... de sajnos a kisfiam állandóan itt ülne előtte, a laptopot viszont nem tudná elérni.....

Paraméterek:(2005-ben lett vásárolva, és még nem volt javítva)

Processzor: Celeron 28 GHZ S478

Alaplap: Asrock P4Dual-915GL S478

Memória: PQI 512DDR PC3200

HDD: Samsung 160GB 7200 SATAII

Optikai drive: LG GSA-4160 DVD+/-RW

VGA kártya itegrált

PC ház: Codegen 6041L-B P4 300W ATX


2011. ápr. 1. 01:24
 1/6 anonim ***** válasza:

A laptopot miért tudná kevésbé elérni, mint a desktopot? Vagy úgy gondoltad, hogy a laptopod becsukod és eldugod előle?

Inkább tegyél a mostani gépre valami gyerekzárat, vagy húzd ki a billentyűzetet, és dugd el; vagy kapcsold be a BIOS jelszókérést.

2011. ápr. 1. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez a számítógép körülbelül 15 ezret ér. Egy hasonló laptop kb 30-35 ezer. Esélytelen a kívánságod teljesíteni.
2011. ápr. 1. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Eleve egy asztali gép és laptop sosincs egy árban (azonos tulajdonságoknál), de eleve szerintem rossz utat választasz a megoldásra.


Nem tudom mennyi idős a gyerkőc, de nekünk, amikor kicsi volt és kedvenc szórakozása volt a reset gomb nyomogatása akkor először letakartuk a gombot, majd inkább felkerült az asztalra a ház. Mire ott is elérte addigra volt annyi értelme, hogy megértse, hogy nem szabad (persze kedve lett volna, de szót fogadott)

Ha meg nagyobb és maga kapcsolja be , mert gép függő akkor meg csak le kell jelszavazni.


Amúgy praktikussági okokból javaslom a laptopot, de abból új meg normális, mert különben drága móka lesz, ha 1 év múlva kuka.

De persze ez nagy anyagi befektetés.

2011. ápr. 1. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bios jelszavat semmikép, mert vannak olyanok hogy nem tudom hány rossz jelszó után lezárja a gépet meg a szokásos, és ha a gyerek önkényes hackerkedésbe kezd akkor gond lesz :D


Egy egyszerű windows jelszavat tegyél rá és kész.

2011. ápr. 1. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Bios jelszavat semmikép, mert vannak olyanok hogy nem tudom hány rossz jelszó után lezárja a gépet meg a szokásos"


Nem "zárja le a gépet meg a szokásos" (WTF?), hanem ha háromszor rossz jelszót adsz meg, akkor újra kell indítani a gépet. Aztán lehet megint próbálkozni.

2011. ápr. 1. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi, hát szerintem akkor marad a jelszó, ami eddig is volt. meg a szép szavakkal való próbálkozás, h ne menjen oda.
2011. ápr. 1. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!