Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Na a kérdés: ha a saját ip-m...

Na a kérdés: ha a saját ip-m adom meg ő csatlakozhat hozzám vagy a router miatt nem?

Figyelt kérdés

az Afrika Korps vs Desert Rats nevű játékon a haverommal neten szoktam játszani. nekem routerem van neki közvetlen . azt állítja (mivel nekem routerem van) nem kezdhetem én úgy hogy ő csatlakozik hozzám csak hogy én hozzá. a routereseknek igaz 192 vagy valami iesmi az ip címe. :/

de a fiam azt mondta hogy van külön ip-m a router mellett.


2011. ápr. 8. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:

A 192. kezdetű cím az a belső (vagyis a router mögötti) IP cím. A külső cím ettől különbözik, azt pl a www.showmyip.com oldalon meg tudod nézni, ezzel a címmel tudnak hozzád kapcsolódni.


A játékhoz egy fontos dolog kell: a routeren meg kell nyitni az adott portot, amit a játék használ: ezt általában a multiplayer opció alatt lehet látni, vagy a játék readme fájljában van leírva, vagy pedig interneten megtalálod. A port nyitása pedig router függő.

2011. ápr. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

az első felét még meg is értettem de a másodikat nemnaonXD

csak el kell küldeni neki az ipm (amit a fiam meg is mutatott) a haverom beírja és jáchatunk?

de azért kösz:)

2011. ápr. 8. 21:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, elküldöd az IP címet, a Multiplayer opció alatt a Host részt választod (ezzel csinálsz szervert) majd ő az IP-d alapján csatlakozik.


Csak a router valószinűleg le fogja tiltani a kapcsolatot, mivel bejövő kapcsolat potenciálisan veszélyes lehet: ezért meg kell nyitni a portot, amit a játék használ. Ezt a portot a játék readme fájljában, vagy a Host rész alatt, vagy pedig interneten találod meg. A routernél valószinűleg a Forwarding opció alatt lesz: oda kell beírni a számítógéped belső IP-jét (tehát a 192. kezdetűt) illetve a nyitandó portot.


Ezenkívül még a tűzfal zavarhat be, de ha nincs, akkor csak a router.


Elsőnek nézzétek meg, lehet, hogy a router nem fog kötözködni, de az esetek jó 95%-ában szokott.

2011. ápr. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
félig-meddig értettem... magyar a játék ezt elfelejtettem mondaniXD. szóval lehet csak be kell állítani hogy engedje?
2011. ápr. 8. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!