Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » SE XPERIA x8 ROOT, CPU húzás,2...

SE XPERIA x8 ROOT, CPU húzás,2.3-as ROM?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A napokban vettem egy xperia x8-at. Azt szeretném kérdezni, hogy miket érdemes rajta változtatni? Gondolok itt a rootolásra, a cpu húzásra és a főzött rom felrakására.

Hogyan lehet memóriakártyára menteni és telepíteni?

Ebben a témában még kezdő vagyok, olvasgattam a SERIA oldalát, de nem igazán értettem. Ha valaki tudna adni egy bővebb leírást nagyon megköszönném.:)


2011. ápr. 12. 16:40
 1/8 Panda Péter ***** válasza:

olvasnivaló:

[link]

[link]

2011. ápr. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

2.1.1.A.0.6 szoftver legyen fent. Ha nem az akkor a pc companionnal csinálj egy frissítést. (Beállítások - telefon adatainál meg tudod nézni, milyen verzió van.)


Utána ebben a sorrendben.


Rootolás:


[link]


A 2.3.3 rom felrakásához szükséges xrecovery telepítése:


[link]


A 2.3.3 rom telepítése


[link]


Ha felrakod a 2.3.3 romot, abban már van memóriakártyára telepítés.


A cpu húzást megtalálod a seria-n, de ha nem igazán érted akkor inkább hagyd.

2011. ápr. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszaitokat, ahogy nézem a 2.3-as romnak elég sok hibája van?! a kamerát írják, a wifivel bajlódnak, valakinek nem megy a sd-re telepítés sem. A memóriakártya partícionálása kötelező? Miképpen kell?

Írják azt is hogy flashtool-al kell valamit csinálni stb..:D

2011. ápr. 12. 17:20
 4/8 A kérdező kommentje:
Igazából csak a memóriakártyára való telepítés érdekelne, 2.1-es tiszta ROM-on rootolás után.:)
2011. ápr. 12. 17:21
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ez a leírás x8-ra is jó.

2011. ápr. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a 2.3-as romot rakod fel ott már nem kell partícionálni a memóriakártyát.

Az elsőnél a kamera és a wifi is jó.


A flashtoollal nem kell csinálni semmit, azokat csináld meg amiket írtam. Az xrecovery-t az se portál leírása szerint legegyszerűbb telepíteni, csak a fájlokat kell a root explorer-rel a megadott mappába másolni, majd újraindítani.


Egy hiba fordul gyakran elő 2.3.3-nál, menet közben leválasztódik a memóriakártya, azzal a felirattal, hogy a kártya biztonságosan eltávolítható. Ilyenkor újraindul a telefon.

2011. ápr. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó hozzászóló már nagyon jól leírta, én is eszerint csináltam meg. Xrecovery telepítés után könnyedén lehet másik romot felrakni. Csak követni kell a leírást.

Mielőtt a másik romot felrakod csinálj egy backupot az xrecovery-vel. A kártyára fogja menteni a jelenlegi rendszert a recovery/backup mappába. Az ott lévő mappát mentsd el, ezután rakd fel az új romot. Ha nem jó az xrecovery restore menüjével vissza tudod állítani a mostani 2.1-et.

2011. ápr. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeteket
2011. ápr. 12. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!