Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ezt a Ramot nem veszélyes...

Ezt a Ramot nem veszélyes 1033mhz-re húzni? Lent a ram

Figyelt kérdés
Corsair 2GB 800MHz 2x1GB, (TWIN2X2048-6400C4)
2011. ápr. 14. 08:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem mondanám veszélyesnek. Csak épp nem fog elindulni a géped.
2011. ápr. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hogyhogy?:O
2011. ápr. 14. 08:43
 3/8 Panda Péter ***** válasza:
totálisan nincs semmi értelme. nem érzed meg az extra sebességet sajnos.
2011. ápr. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"totálisan nincs semmi értelme. nem érzed meg az extra sebességet sajnos."


Miértisnem? Nekem pl left4deadben a 800 helyetti 1066os ramok igencsak dobtak az fps-en. Látatlanban ilyet kijelenteni azért nem semmi.


Majdnem 30%ot húzni egy RAMon? Eleve kétséges. Felteszem nincs rajta hűtőborda, se extra hűtés...

2011. ápr. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Panda Péter ***** válasza:

és biztosan csak a RAM órajelének köszönheted az exrta FPS-eket? nem módosítottál semmi más beállítást a gépeden? mert képzeld, én is foglalkoztam CPU, RAM és VGA tuninggal, de everest-es memtest-et, meg winrar benchmarkot leszámítva más előnyét nem láttam a ramtuningnak.

annyira imádom, mikor hülyének néznek és látatlanban kételkednek a szaktudásomban...

2011. ápr. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

11:40-es kommentelőnek.


Van rajta hűtőborda :)

2011. ápr. 14. 13:19
 7/8 A kérdező kommentje:

Itt a RAM:


[link]

2011. ápr. 14. 13:20
 8/8 Panda Péter ***** válasza:

csak akkor van esélyed komoly tuningra, ha nagyon korai, első verziós, mert azon Micron D9 chipek vannak, amik a legjobban húzhatók, ha DDR2-ről van szó. de ha mostanában vetted, akkor kétlem, hogy sok reménnyel kecsegtetne a dolog, mivel a későbbi revek.-en samsung, nanya, elpida, promos és infineon IC-k vannak, amik nem olyan jól húzhatók.

be kéne kukkantani a gépházba, és leolvasni, hogy hanyas rev (rá van írva a matricára a hűtőn).

bár én még mindig tartom azon véleményemet, hogy nem érdemes energiát fektetni a ram tuningba, kivéve ha 3dmark világrekordra hajtasz (nyilván nem).

2011. ápr. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!