Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A nyomtatásisor-kezelő nem...

A nyomtatásisor-kezelő nem fut. Hogyan lehet újraindítani? Részletek lent.

Figyelt kérdés

A nyomtatásisor-kezelő nem fut. Hogyan lehet újraindítani? Részletek lent.

Hálózati nyomtatót akarok csatlakoztatni a gépemhez, de a következő hibaüzenetet kapom: "A Windows nem tudott csatlakozni a nyomtatóhoz. A helyi nyomtatási-sor kezelő nem fut. Indítsa újra a nyomtatásisor-kezelőt vagy a számítógépet" A számítógép újraindítása nem segített. A neten utánanéztem, hogy hol kell újraindítani a nyomtatásisor-kezelőt, de amikor megnyitom a Szolgáltatásokat, csak a Nyomtatási várólista van ott(ami fut), a Nyomtatásisor-kezelő nincs. A spoolsv.exe-t is beírtam, de semmi. Hogy tudnám a nyomtatót hozzáadni a géphez? Más nyomtatókkal nincs ilyen probléma.

(A kérdésre már egyszer szerepelt, kiemelt is volt, de nem kaptam segítséget. Elég fontos lenne..)


2011. ápr. 15. 22:02
1 2
 11/14 Hannibal82 válasza:

jobb később... :)

Start>futtatás (ami ha nincs, start menü-n jobb egér, tulajdonságok, testreszabás, futtatás parancs pipa>ok>ok)

msconfig

szolgáltatásoknál a nyomtatási várólistát engedélyezni. Aztán ctrl+shift+esc, itt a szolgáltatásoknál a nyomtatási várólistát futtatni.

a programot amivel nem tudsz nyomtatni, újraindítani, nyomtatót kihúzni - bedugni vagy újraindítani a gépet, ha hálózati.

jónapotkívánok.

2012. máj. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

Hannibal82


És ha továbbra sem indul el mert azt írja, hogy:

Windows nem tudja elindítani hiba 1053?



Köszi

2012. nov. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Ismerõs gond, sajnos számos GDI nyomtató (különösen az ultraolcsó Canonok és HP-k) drivere lehal, ha egy picit is combos PDF-et kell kinyomtatnia. Technikailag a problémád azzal van, hogy a nyomtatandó adat már bekerült a spoolerbe, így a nyomtatódriver elkezdené feldolgozni, csak hát lefagy tõle. Aztán mivel a feldolgozandó nyomtatási adatfájl ottmaradt, így következõ indításnál megint megpróbálja feldolgozni és megint kiakad.

Egy szó mint száz, ki kell venned a spool mappából a feldolgozásra váró, félig megrágott PDF nyomtatási adatfájlt, aztán már el tudod indítani a spoolert. Azaz vedd biztosra, hogy le van állítva a nyomtatásisor-kezelõ szolgáltatás, aztán menj be a C:\WINDOWS\system32\spool\PRINTERS mappába és törölj ki onnan minden fájlt. Utána már el tudod indítani a nyomtatásisor-kezelõt.

Ezt a PDF-et pedig ez a nyomtató nem fogja neked kinyomtatni, kár erõlködni vele. Más nyomtató még ki fogja, ill. talán (hangsúlyozom, talán) egy driverfrissítés segít.

2015. jan. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Lehet idejét múlt már a kérdésre a válasz, de azért másnak is jól jöhet. Nekem így sikerült a probléma megoldása:


Indítani a szolgáltatásokat (win7)

%SystemRoot%\system32\services.msc /s


Indítani a nyomtatási sorkezelőt. Lehet állandóra is bekapcsolni, (jobb gomb tulajdonságok és választható az indítás módja). Utána ment a telepítő.

2017. febr. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!