Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptopon gond van a külső...

Laptopon gond van a külső hangszóró bemenetével, lehet valamit tenni?

Figyelt kérdés
Van 3 lyuk,az egyiken van egy kis fejhallgató,ezzel van baj. Ugyanis ha berakom a fejhallgató vagy más hangszóró dugóját,akkor annak csak egyik oldala szól. Ha bepöckölöm a drótot a másik hangszórónál,akkor egyik pillanatban van hang mindkettőben,de ahogy elmozdul,nincs. Ez lehet attól,hogy egyszer véletlenül kicsit jobban meghúztam a drótot? Mert most a lyuk mintha kicsit jobban lifegne bent.
2009. márc. 4. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen lehet ez az ok. Kicsit megfeszült az aljzat és vagy az deformálódott el, vagy a panelból kitört. Pöcögtetéssel meg húzogatással nem fog megjavulni. Csere segíthet rajta, ha vállalja valaki. Vidd el szervízbe.
2009. márc. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

Valószínű, hogy a 3,5 jack aljzat kontakt hibás.

1 cserével a kérdés biztosan megoldódik. (egy ilyen aljzat 50-100 Ft közötti árban kapható), de sajna a készüléket szét kell szedni, a panelből kiforrasztani a rosszat és helyére az újat beforrasztani!(a munkadíj jóval többe kerül!)

Ideiglenesen meglehet próbálni a kontakt spry-t, de a végleges megoldás a csere.

2009. márc. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Na,már megint tönkrebasztam szegény laptopomat...
2009. márc. 4. 20:19
 4/4 anonim ***** válasza:

A kontaktspray-t meg wd-40-et meg hasonlót én nem javasolnám, mert vezetni fog mindenütt és megőrül tőle a gép és a takarítás elég macerás és sokba kerül.

Ezek a kenő és kontakt javító anyagok (néhány drágább kivételtől eltekintve) maximum jelfogók vagy kapcsolók érintkezőinek a "javítására" alkalmas, de csak átmeneti javulás várható ezeknél is.

2009. márc. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!