Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A linux 10.10-es verzióját...

A linux 10.10-es verzióját szeretném feltelepíteni. Miután bebootolok a linux CDjéről, betölt a linux csak az asztal látszik. Se ikon, se tálca, se menü.10 perc után megnéztem, a lemez sem forog a DVD olvasóba. Hogy lehetne megcsinálni?

Figyelt kérdés
A gépemen elvileg simán futnia kellene
2011. ápr. 23. 14:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Gondolom, Ubuntud van.

A képernyő tetején és alján vagy egy-egy fehér sáv. A fenti sávon kell lennie néhány ikonnak, és feliratnak, ahonnan a menük nyithatók. Nézd meg még egyszer!

2011. ápr. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A linuxnak a legúabb stabil verziója a 2.6.38.4-es. Szóval nehezen telepíted a 10.10-est mert nem létezik. :)

Viszont ha az Ubuntura gondolsz, abból a legújabb a 10.10-es verzió. (Az Ubuntu egyfajta Linux disztibúció, pont úgy mint ahogy a Fanta egy üdítő, szóval légyszi ne keverd a fogalmakat :P)


A CDn melyik opciót választod? Próbáld ki a kipróbálást is, mert onnan is lehet telepíteni. És nézd meg a CDd, hogy nem-e karcos. Erra allergiás az Ubuntu... legalábbis nálam :D

Esetleg telepítsd pendriveról:

[link]

2011. ápr. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ez a probléma már megoldódott. Újra kiírtam CD-re.

Most, miután feltelepítettem, újraindítottam, nemn jelenik meg az a menü, ahol ki tudom választani, hogy recovery vagy sima mód.

a töltésnél pedig lefagy a "checking battery state" résznél

2011. ápr. 24. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!