Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Pentium 1 + pentium 2 =...

Pentium 1 + pentium 2 = pentium 3?

Figyelt kérdés
a hülye unokatesom kitalálta hogy összekapcsol 2 gagyi gépet és kijön egy jó számítógép. lehetséges ez?
2011. ápr. 28. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Abban az esetben igen, ha rengeteg adatfeldolgozást kell végrehajtani. (Ha jól tudom ez a clustering)


A két gép között eloszlik a nyers -feldolgozandó- adat és mindkét processzor párhuzamosan dolgozza fel. Aztán az eredmények átkerülnek az egyik gépre.


Ha viszon mondjuk játék futtatásáról van szó, akkor nem nagyon fog ez így működni.

2011. ápr. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem jön ki. Ahhoz hogy a pentium 3 számítási teljesítményét elérje bizonyos párhuzamosítható számításoknál, nem 2, hanem 5 gép kellene. De nem hiszem, hogy kutatásokra használnátok, ha mégis akkor egy 7 ezer Ft-os Nvidia kártya Cuda-val leverne mátrix szorzásban egy 50 P2-es gépből álló, MPI(Message Passing Interface)-al kapcsolatot tartó hálózatot, talán egy 50 P4-esből állót is.
2011. ápr. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

trabant + zsiguli = ferrari

előttem lévők jól mondták. még annyi h a 2 gép együttes teljesítménye egy mai olcsó telefon teljesítményének is töredék része lenne. egy 20.000 forintos 7-8 éves használt szgép meg megenné reggelire

2011. ápr. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem azonos frekvencián megy a két processzor ez olyan hülyeség mintha két eltérő fordulatszámú gépet akarsz együtt forgatni.
2011. ápr. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2011. ápr. 30. 18:07
 6/7 anonim ***** válasza:

04-28 12:07:

Köszönjük, Emese!


Szerinted ha ugyanolyan sebességű lenne a proci, akkor gyorsabban menne a kvék? Komoly számításoknál meg lehetőség van olyan ütemezésre is, ahol együtt tud dolgozni 2 eltérő processzor, és hamarabb végzi el, mint külön a gyorsabb. Szóval ezzel a válaszoddal nem mondtál semmit, csak annyit, hogy hülye vagy hozzá.


Ettől persze még, ahogy már válaszoltam, sok értelme nincs a 2 gépet összekötni, hacsak nem milliárdszor milliárdszoros mátrixokat akarsz szorozni.

2011. máj. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
igazából én nem is értem ezeket a dolgokat ahogy az 1. és a 2. mondta mert én ehez nem értek. Csak egyszer említette hogy összeköt 2 gépet és kijön egy jó. Ez nagyon rég volt csak eszembe jutott és gondoltam megkérdezem hogy igaz e ez a dolog.
2011. máj. 3. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!