Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Rettentő lassú a számítógép,...

Rettentő lassú a számítógép, van rá megoldás?

Figyelt kérdés

Elég gyors internetre fizettünk elő, mégis néha akár perceket kell várni, mire betölt egy oldal.

A gép bekapcsolása is több percet vesz igénybe.

Ugyan XP van rajta, de elég régi a gép, házilag szerelték nekünk össze.

Már próbáltam a rendszerkarbantartót, tömörítést ( ha így hívják, nem értek hozzá...), de ugyanolyan lassú minden.


Lehet vele valamit kezdeni, hogy gyorsabb legyen, vagy hiába a gyors net, ha a gép nem bírja?

Lehet, hogy egy új számítógép lehet csak a megoldás?


2011. ápr. 29. 09:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egy bővebb leírás a gépről jól jönne ehhez. Így semmi adat nélkül nem mondhatunk biztosat, de valószínű, hogy öreg a gép és nem fele meg a mai elvárásoknak.
2011. ápr. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
a gép teljesítmye is befolyással van a netezés közbeni oldalbetöltésre. esetleg úgy tudod gyorsítani hogy gyors böngészőt használsz Flash block-al, így a reklámok meg egyéb hülyeség nem töltődnek be csak ha kifejezetten akarod
2011. ápr. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Próbáld újratelepíteni az operációs rendszert, lehetséges, hogy teli van szeméttel, vírusokkal, töredezettséggel...
2011. ápr. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Gondolom mióta megvan a gép nem volt újratelepítve, pedig azért évente nem ártana. Szóval telepítsd újra, azután gyorsabb lesz valamivel, ez egész biztos.
2011. ápr. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 P.O.C. ***** válasza:

Szinte törvényszerű, hogy a Windows -okat érdemes újratelepíteni 1-2 évente. Van sok rendszerkarbantartó, gyorsító, takarító hiper-szuper májer program. De ez csak időhúzás, sokszor annyit sem érnek, mint a sz@rnak egy pofon.


A Windows tele megy szeméttel, lapuló vírusokkal back door -okkal, és a telepített programok belassítják összekuszálják a Windows -t előbb-utóbb. Gyakran egy komoly szakembernek is rámegy egy napja, mire rendet rak. Ehhez képest egy komplett újratelepítés csak 1-2 óra.

2011. ápr. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
mindenki azt mondja,de azért én is megerősítelek: teljes hard disk formázás után újra kell telepíteni a windows xp-t,merre lax?
2011. ápr. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Talán fél éve van meg a gép,akkor lett újratelepítve, tehát nem régi rajta az XP, csak maga a gép volt öreg, egy ismerőstől kaptuk.


Én nem értek a számítógépekhez, így nem tudom újraformázni, sem azt megmondani, hogy milyen típus.

Anya használja csak a gépet, de csak levelezésre meg néha egyszerűbb játékokra.

A probléma, mint írtam nem csak a nettel van, hanem maga az egész gép lassú.

2011. ápr. 29. 13:08
 8/12 A kérdező kommentje:
töredezettségmentesítőt futtattam már és a NOD-ot is rendszeresen frissítjük, meg átnézzük vele a gépet, így nincs vírus.
2011. ápr. 29. 13:09
 9/12 anonim ***** válasza:

Igazán egyszerű dolog az újratelepítés, lépésről lépésre:

[link]


Vagy egy gyorsabb operációs rendszer kifejezetten gyenge gépekre:

[link]

2011. ápr. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Töröld ki a szemetet, az segíthet.
2011. ápr. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!