Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan állítsam be, hogy...

Hogyan állítsam be, hogy melyik partícióra telepítsen?

Figyelt kérdés
Csináltam két partíciót, egyikre csak windowsot telepítettem, másikra akarok minden mást telepíteni, de automatikusan mindig a windowsos partícióra akar telepíteni, ahol viszont nincs sok hely(csak a windowsnak kellene). Sok telepítő nem kérdezi meg, hoyg hova telepítse, csak telepíteni akar. Így be tudom állítani valahogy, hogy mégis másik partícióra telepítsen?Vagy beállítani, hogy melyik legyen az a partíció, amire automatikusan telepítsen?Vagy mindenképp a windowsosra akar?
2011. máj. 7. 11:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát úgy kellett volna méretezni, hogy legalább a programokat mindenképpen a rendszerpartícióra telepítsd.

Én már jártam úgy hogy játékot(!) nem tudtam futtatni, ha a másik partira telepítettem.

Aikor elindul egy telepítő általában(90%) megkérdezi, felajánja hogy magad kiválaszthasd a telepítés helyét.

(hozzáértő mód, advanced, other, stb..)

Úgyhogy ha legközelebb elindítasz valami installert, legyél figyelmes, meg fogod találnia beállítási lehetőséget, ennek automatizálására úgymond "központilag" nincs mód. Lehet van, de az már erősen programozás orientált (parancssori script..).

:D

2011. máj. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ja meg telepítéskor elég sokminden módosítódik, pl a registry, és egyebek, vagy pl a windows mappába kerülnek + dll-ek, főleg eszközök illesztőprogramjaikor, vagy eszközfüggő szoftverek esetében.

Na a lényeg hogy ezen nem tudsz sokat variálni.

2011. máj. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Van ahol oda kell figyelni telepítésnél, mert csak az advanced beállítások között adhatod meg, h hova telepítse. Viszont olyan programmal még nem találkoztam, ahol ne lehetne megadni, ahogy olyannal se, ami ne indult volna el másik meghajtóról.
2011. máj. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A dll-ek valóban gyakran a rendszermeghajtóra települnek, de azok egy normális program esetében nem foglalnak sok helyet. Tipikusan a microfostos programok a kivételek, ez sztem nem meglepő :D Érdemes amúgy a dokumentumok mappát is átraknod a másikra, mert van ami oda is telepít.
2011. máj. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!